Długa (i mściwa) ręka Prokuratury Krajowej przenosi niepokornych podwładnych do miejscowości oddalonych o 200 km od ich domów

0
(0)

Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia” informuje na swoim profilu na Facebooku” o skoordynowanej akcji delegowania aktywnych w tym stowarzyszeniu prokuratorów do jednostek odległych o setki kilometrów od ich miejsc zamieszkania. W dwóch wpisach czytamy:

Wolność zrzeszania i działalności w stowarzyszeniach jest fundamentalnym oraz konstytucyjnym prawem wszystkich obywateli – prokuratorów też! Prawo to stało się gwarancją, która po 1989 roku stoi na straży demokratycznego państwa prawa oraz funkcjonowania w nim społeczeństwa obywatelskiego.

Nasze koleżanki i koledzy – aktywnie pracujący na rzecz idei niezależnej od polityków prokuratury i jednocześnie członkowie stowarzyszenia Lex Super Omnia zostali dzisiaj oddelegowani do pracy w prokuraturach rejonowych oddalonych od miejsc ich zamieszkania nawet ponad 200 km:

Prokurator Katarzyna Kwiatkowska pełniąca obecnie obowiązki prezesa naszego stowarzyszenia została delegowana do PR w Golubiu- Dobrzyniu, prok. Ewa Wrzosek do Śremu,
prok. Katarzyna Szeska do Jarosławia, natomiast
prok. Jarosław Onyszczuk – członek zarządu do Lidzbarka Warmińskiego.

Wszyscy mieszkają i pełnili dotychczas swoje obowiązki w Warszawie. Wszyscy otrzymali delegacje w dniu dzisiejszym od 20 stycznia 2021 r.

Delegacja nie ominęła również prok. Mariusza Krasonia, który tym razem z Prokuratury Regionalej w Krakowie został delegowany do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze. Przypadek czy zwyczajnie skoordynowane działania mające na celu wywołanie efektu mrożącego?

Otóż informujemy, że tak nagłe zainteresowanie członkami naszego stowarzyszenia przez ich przełożonych inspirowane zapewne oczekiwaniami prokuratury krajowej nie zmienią faktu, że przybywa nam członków oraz sympatyków i nie zaprzestaniemy swojej działalności oraz aktywności na polu walki o praworządność, niezawisłość sędziowską a także niezależność prokuratury.

Stawiamy dzisiaj otwarte pytanie o cenę podpisu nakazującego podwładnym w ciągu dwóch dni zostawić rodziny i w dobie pandemii zorganizować sobie mieszkanie w mieście oddalonym od miejsca zamieszkania kilkaset kilometrów. Taki podpis musi być, naszym zdaniem, bezcenny, skoro pozwala zapomnieć, czym jest ludzka przyzwoitość.

***

Wieści o delegacjach – zesłaniach członków Lex Super Omnia do miejsc pracy oddalonych od miejsc ich zamieszkania napływają z kolejnych jednostek. Tym razem prok. Daniel Drapała z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu został oddelegowany do Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments