Ujawnijcie się sami – „Iustitia” apeluje do sędziów podpisanych pod listami z poparciem dla kandydatów do KRS

0
(0)

Uchwała Zarządu SSP IUSTITIA w sprawie apelu o ujawnienie nazwisk sędziów popierających kandydatury sędziów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa

Uchwała Zarządu SSP IUSTITIA
w sprawie apelu do sędziów

Prawomocnym wyrokiem z dnia 28 czerwca 2019 roku Naczelny Sąd Administracyjny nakazał Szefowi Kancelarii Sejmu RP udostępnić jako informację publiczną wykaz sędziów, popierających kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Z tym dniem wyrok NSA wiąże inne sądy i organy państwowe oraz podlega wykonaniu przez Kancelarię Sejmu pod groźbą odpowiedzialności karnej.

Szefowa Kancelarii Sejmu, przy wsparciu polityków związanych z koalicją rządzącą, odmówiła wykonania wyroku NSA. Takie bezprawne zachowanie jest kolejnym w ostatnim roku działaniem organów władzy związanych z rządzącymi politykami, zmierzającym do utajnienia przed opinią publiczną list sędziów popierających kandydatów do KRS. Stanowi zarazem szczególnie drastyczny i bezprecedensowy przykład niszczenia fundamentów demokratycznego państwa prawnego w Polsce, w celu osiągnięcia doraźnych celów politycznych.

Aby powstrzymać ten destrukcyjny proceder zwracamy się z apelem do sędziów, którzy złożyli podpisy na listach poparcia kandydatów do nowej KRS o poinformowanie o tym fakcie opinii publicznej.

Podobnie apelujemy do sędziów członków KRS o ujawnienie nazwisk sędziów popierających ich kandydatury. Zachowanie takie będzie wyrazem szacunku dla prawomocnego wyroku NSA i zasad etyki zawodu sędziego.

To ostatnia chwila, by dać wyraz sędziowskiej odwagi i chęci odcięcia się od bezprawnych działań polityków.

Jako sędziowie mają Państwo szczególny obowiązek stać na straży praworządności i wartości konstytucyjnych.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian Milczuk

Brawo dla Państwa za postawę. Dzisiaj zależy od niej przyszłość całej Polski.

Samouk - prawa

Brawa za postawę, jak widzimy rządy partyjne nie działają dla dobra Narodu Polskiego, więc przyszedł czas, by podczas zbliżających się wyborów podziękować politykom i wybrać nie reprezentantów parti politycznych, którzy swoje rządy prowadzą dla dobra partii a nie Narodu. Należy wykorzystać alternatywę, która powstała pięć lat temu i daje możliwość wyboru Obywateli z listy społecznej, której założycielem jest Ruch Oddolny 1Polska. Zgodnie z Konstytucją RP Art. 4 władza należy do Narodu a więc do Obywateli a nie do partii.