Konkurs do Sądu Najwyższego jest nieważny – opinia prawna dr hab. Anny Rakowskiej-Treli, prof. nadzw. UŁ

0
(0)

Wydanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu urzędowego – obwieszczenia z 24 maja 2018 r. o liczbie wolnych stanowisk sędziego Sądu Najwyższego – bez dopełnienia wymogu kontrasygnaty stanowi naruszenie Konstytucji, tj. jej art. 144 ust. 2 i 3, a tym samym jest deliktem konstytucyjnym (art. 145 Konstytucji RP) – tak kończy swoją Opinię dr hab. Anna Rakowska-Trela, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego.

Opinia_prawna_A_Rakowska-Trela

SSP „Iustitia”

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksy

Pani prof. Anna Rakowska nie jest osobą kompetentną, aby określać co jest zgodne z konstytucją, a co nie. Od tego jest Trybunał Konstytucyjny. Pani Rakowska co najwyżej może wyrazić swoją prywatną opinię.

BP

Niezalezny TK – byc moze byl, zanim mgr Przylebska objela nielegalnie urzad prezesa. TK opanowany przez marionetki partii rzadzacej juz nie jest niestety zdolny oceniac zdolnosci czegokolwiek z Konstytucja, co widac po jego „wyrokach” – dziwnym trafem wszystkie wnioski zglaszane przez PG i PIS (sic!) sa rozpatrywane b. szybko (a gdzie ta slawna „kolejnosc wplywu”), w przyjaznych skladach i oczywiscie po mysli partii. PRL pelna geba.