SN prostuje bujdy Macieja Marosza o sędzim Józefie Szewczyku

0
(0)

Sprostowanie nieprawdziwych informacji dotyczących SSN Józefa Szewczyka

25 lipca 2018 r.

SPROSTOWANIE

​W związku z kolejnymi artykułami autorstwa red. Macieja Marosza, dotyczącymi stanu kadry sędziowskiej w Sądzie Najwyższym (Gazeta Polska z 25 lipca 2018 r. i Gazeta Polska codziennie z 21 lipca 2018 r.) uprzejmie informujemy, że w artykułach tych powielana jest nieprawdziwa informacja dotycząca sędziego SN Józefa Szewczyka, który miał orzekać w procesach politycznych przeciwko wrogom systemu komunistycznego w latach 80-tych.

Wyjaśnialiśmy już, że sędzia Józef Szewczyk nie odbywał służby wojskowej ze względu na stan zdrowia i nie miał w związku z tym stopnia starszego kaprala, ani nie orzekał jako ławnik w sądzie Okręgu Wojskowego w Warszawie. Józef Szewczyk został sędzią w roku 1990. Informowaliśmy o tym opinię publiczną w styczniu 2018 r. w komunikacie opublikowanym na stronie SN.

Uporczywe powtarzanie nieprawdziwych informacji, naruszających dobra osobiste konkretnego sędziego świadczy bądź o poważnej nierzetelności, bądź o złej woli. Mimo odporności sędziów na słowa krytyki rozważać w podobnych sytuacjach trzeba wystąpienie z pozwem do sądu. Może konieczność uiszczenia stosownej kwoty na wybrany cel społeczny skłaniałaby do większej staranności w formułowaniu zarzutów. Poprzestanie na odwoływaniu się do zasad etyki zawodowej wydaje się obecnie mało skuteczne.

SSN Michał Laskowski
Rzecznik Prasowy Sądu Najwyższego
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments