Kolejne czystki i powołania w sądach

0
(0)

Ministerstwo Sprawiedliwości ponownie oceniło „efektywność pracy sądów”:

  • Funkcję prezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie przestaje pełnić sędzia Adam Synakiewicz. Nowym prezesem tego sądu zostanie sędzia Rafał Olszewski.
  • Funkcję prezesa Sądu Okręgowego we Włocławku przestaje pełnić sędzia Jolanta Górska. Na tę funkcję powołana została sędzia Ewa Felińczak.
  • Funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Wieliczce przestaje pełnić sędzia Ewa Ługowska. Prezesem tego sądu zostanie sędzia Agata Maniecka Kurotaki.
  • Funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu przestaje pełnić sędzia Ziemowit Czech.  Na to stanowisko powołano sędzię Karolinę Barańską.

Prezesem Sądu Okręgowego w Łodzi zostanie sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi Dariusz Limiera. Wcześniej Minister Sprawiedliwości odwołał z tej funkcji sędziego Sądu Okręgowego w Łodzi Krzysztofa Kasprzaka.

Prezesem Sądu Okręgowego w Rzeszowie zostanie sędzia Sądu Rejonowego w Jarosławiu Rafał Puchalski, który w związku z tym zakończył pracę w Departamencie Strategii i Funduszy Europejskich Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest on również kandydatem na funkcję członka Krajowej Rady Sądownictwa.

Ponadto z dniem 1 lutego 2018 r. powołano nowych prezesów w sądach rejonowych :

  • w Kętrzynie – sędzia Tomasz Cichocki,
  • w Gdyni – sędzia Elżbieta Nawara,
  • w Choszcznie – sędzia Tomasz Klimczak,
  • we Włocławku – sędzia Dariusz Braciszewski,
  • w Opocznie – sędzia Mirosława Makowska.

Dziękujemy odwołanym Prezesom Sądów, a nowo powołanym przypominamy, że podstawą prawną ich awansu są przepisy, które stoją w sprzeczności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.

SSP „Iustitia”

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator

To teraz czas na SR Gdańsk-Południe 🙂

PoPis

Akurat pani sędzia Elżbieta Nawara jest najprawdopodobniej poplecznikiem i zwolennikiem PO oraz układu pomorskiego . Nie była zainteresowana podejrzanymi interesami samorządowców

Będzie dalsze cementowanie układu trójmiejskiego . Tzw PoPis trójmiejski .
Może PAN Prezes WKROCZY

1
2
Troll-Armee

Ta Pani , Sedzia Elzbieta Nawara jest ze swej natury APOLITYCZNA. Nie moze wiec miec zadnych wzgledow wobec kogokolwiek w zaleznosci od coloru politycznego gdyz jest ponad tymi mozaikowymi podzialami.

3
1
truteń

Pamiętajcie związek wymienianych faktów z prezentowanymi miejscami, nazwiskami, relacjami jest przypadkowy i nie należy ich wzajemnie ze sobą wiązać.