Radosław Januszewski: Ostrzeżenie dla Putina?

5
(1)

Tony Montana (Al Pacino) honorny był. Nie zabił senatora w Stanach Zjednoczonych, bo zobaczył, że do jego samochodu wsiadają dzieci. Gangsterski honor, ale jednak honor, nie pozwolił mu nacisnąć detonatora. Inni gangsterzy nie wybaczyli mu – zabili.

Tyle z filmu „Człowiek z blizną” Briana de Palmy.

A co można powiedzieć o śmierci Darii Duginy? Samochód wysadzono zdalnie, czego można się było spodziewać po kremlowskich mordercach. Podobnie, przed kilkunastu laty laty, zginął Ahmed Kadyrow (ojciec Ramzana), prorosyjski przywódca Czeczenii. Nie spodobał się Moskwie, więc zdalnie go wysadzono w powietrze.

Jak zatem było z Duginą? Wsiada do samochodu zamiast ojca, Aleksandra Dugina, kremlowskiego stratega-imperialisty i wylatuje w powietrze. Czyżby kremlowskim gangsterom zabrakło tego, co miał Tony Montana – honoru? W ich przypadku trudno w ogóle o honorze mówić.

Kiedy w Rosji wybuch zabija jakąś znaną osobę, to nie przypadek. Córka Dugina, czy sam Dugin – dla morderców sprawa nieistotna. Chodzi zapewne o przesłanie, które niesie taka nagła śmierć. Przecież Dugin jest ideologiem imperializmu Wszechrusi, w jego wizji świata nie ma miejsca na niepodległą Ukrainę, czy niepodległą Polskę, nie ma miejsca na zjednoczoną Europę.

To dlaczego go zabili? Mówi się o ruchu oporu w samej Rosji, czyli państwie rządzonym niepodzielnie przez służby. Można to między bajki włożyć.

Wygląda na to, że śmierć Duginy (Duginej?) jest znakiem ostrzegawczym dla Putina: miała być przyjemna, krótka wojenka, miało być renovatio imperium russicum, a jest klęska za klęską. Uważaj, nie będziesz pierwszym carem, który zginął, bo dworowi bardzo się nie spodobał.

Radosław Januszewski

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments