Obmowa i oszczerstwo są haniebne: ośmioro sędziów Trybunału oświadcza…

0
(0)

W oświadczeniu przekazanym w środę mediom ośmioro sędziów Trybunału Konstytucyjnego napisało, że czują się w obowiązku „wyrazić stanowczą dezaprobatę wobec tego wystąpienia”. Według nich, zarzuty Morawskiego „godzą w autorytet Trybunału i dobre imię jego sędziów”.

Oto treść Oświadczenia:

W związku z publicznym podniesieniem przez prof. Lecha Morawskiego zarzutów godzących w autorytet Trybunału Konstytucyjnego i dobre imię jego sędziów, czujemy się w obowiązku wyrazić stanowczą dezaprobatę wobec tego wystąpienia.

Powinnością sędziów jest dbałość o prawidłowe funkcjonowanie i powagę Trybunału, jako konstytucyjnego organu państwa. Formułowanie przez profesora prawa bezpodstawnych zarzutów jest złem społecznym, niszczy dobro wspólne i nie powinno pozostać bez odpowiedzi. Tymczasem, mimo upływu tygodnia od krytykowanego wystąpienia i przedstawienia przez sędziów kierownictwu Trybunału Trybunału żądania wszczęcia stosownych kroków prawnych, brak adekwatnej reakcji na nieodpowiedzialną wypowiedź profesora Lecha Morawskiego. Obmowa i oszczerstwo są zachowaniem niegodziwym. Dlatego sprawy nie może zamknąć umieszczenie Jego lakonicznego komunikatu na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego.

Pod oświadczeniem podpisali się: Stanisław Biernat (urlopowany wiceprezes TK), Leon Kieres, Piotr Pszczółkowski, Małgorzata Pyziak-Szafnicka, Stanisław Rymar, Piotr Tuleja, Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz i Marek Zubik.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments