Lech Wałęsa reaktywuje Komitet Obywatelski

5
(1)
Prezydent Lech Wałęsa reaktywuje Komitet Obywatelski. Tym razem, Komitet dedykowany jest zapewnieniu rzetelności wyborów do samorządu terytorialnego, Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu oraz wyboru Prezydenta RP. W jego skład wchodzą przedstawiciele nauki i kultury, profesorowie prawa i przedstawiciele zawodów prawniczych, uczestnicy opozycji demokratycznej z lat PRL, autorytety środowisk obywatelskich.
Do Komisji Porozumiewawczej Komitetu, Lech Wałęsa zaprosił reprezentantów organizacji obywatelskich, liderów tzw.opozycji ulicznej, przedstawicieli ugrupowań politycznych. Komitet Wykonawczy stanowią osoby odpowiadające za realizację konkretnych działań na rzecz zwiększenia rzetelności aktu wyborczego. Zadaniami Komitetu Obywatelskiego są działania profrekwencyjne, mobilizacja partii i organizacji społecznych do zapewnienia obsady komisji wyborczych, monitoring i ocena procesu wyborczego w nadchodzących wyborach.
Skład Komitetu Obywatelskiego, Komisji Porozumiewawczej i Komitetu Wykonawczego zostanie ogłoszony 23 czerwca na spotkaniu inaugurującym w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdegustowany

Jak PSL dostał 22% to według Bolka wszystko było w porządku.

1
4