Minister Sprawiedliwości powołał Pełnomocniczkę do spraw edukacji konstytucyjnej

0
(0)

Aleksandra Chudaś otrzymała 11 czerwca z rąk ministra Adama Bodnara powołanie na funkcję Pełnomocniczki Ministra Sprawiedliwości do spraw edukacji konstytucyjnej. W uroczystości powołania uczestniczyła również Wiceministra Sprawiedliwości Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.

– Jednym z moich priorytetów będzie promowanie edukacji konstytucyjnej wśród młodzieży. Ważne jest dla mnie również popularyzowanie wśród obywateli wiedzy na temat ich praw wynikających z Konstytucji RP – powiedziała Aleksandra Chudaś.

Do zdań Pełnomocniczki należy m.in.:

  • koordynowanie opracowania kierunków strategicznych edukacji w zakresie wartości konstytucyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji młodzieży;
  • koordynowanie działań Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie edukacji konstytucyjnej;
  • przygotowywanie opinii oraz przedstawianie Ministrowi Sprawiedliwości rekomendacji w zakresie podejmowanych inicjatyw dotyczących edukacji konstytucyjnej;
  • inicjowanie współpracy i koordynowanie działań międzyresortowych w zakresie edukacji konstytucyjnej;
  • kontakty ze społeczeństwem obywatelskim w zakresie edukacji konstytucyjnej.

Aleksandra Chudaś ma ponad 10-letnie doświadczenie w pracy nad programami edukacyjnymi. Jako wiceprezeska zarządu fundacji Zwolnieni z Teorii współtworzyła największy w Polsce program angażujący społecznie oraz obywatelsko uczniów i uczennice szkół ponadpodstawowych pod nazwą „Zwolnieni z Teorii”.

Współtworzyła także program przeciwdziałania ryzykom korupcyjnym wdrożony na wydziałach prawa trzech wiodących uniwersytetów na Ukrainie. Reprezentowała polski sektor edukacyjny na konferencjach na trzech kontynentach. Z wykształcenia prawniczka, wykłada na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Wyróżniona przez miesięcznik „Forbes” umieszczeniem na liście „25 under 25”. Na prestiżową listę trafiają młodzi ludzie, którzy zmieniają społeczeństwo i gospodarkę.

ms.gov.pl

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments