List otwarty sędziego Gąciarka do Prezesa/Rzecznika, sędziego Piotra Schaba

0
(0)

Pan Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych  Piotr Schab

Szanowny Panie Prezesie/Rzeczniku!

Dostrzegając kłopotliwą i zwyczajnie przykrą sytuację w jakiej znalazł się Pan osobiście i Pański nieodłączny pomocnik pan wiceprezes/zastępca Przemysław W.Radzik, po wtorkowym (06.12.2022) zabezpieczeniu wydanym przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Strasburgu w sprawie sędziów Sądu Apelacyjnego Marzanny Piekarskiej-Drążek, Ewy Gregajtys i Ewy Leszczyńskiej-Furtak, postanowiłem pospieszyć z życzliwą dla Panów radą.

Jest mi o tyle łatwiej to uczynić, gdyż jak Pan dobrze wie, dzięki Panu osobiście i Pana zastępcy, mam od ponad roku znacznie więcej wolnego czasu, który staram się jak najlepiej wykorzystać.

Otóż radzę Panu, Panie Rzeczniku-Prezesie niezwłocznie, bez oglądania się na Pańskiego Dobrodzieja ministra Zbigniewa Ziobrę (jak wiemy ma teraz  na głowie inne ważne sprawy) wykonać zarządzenie ETPC. Będzie to w interesie Państwa Polskiego, którego jest Pan funkcjonariuszem i które to Państwo ma obowiązek wykonywać orzeczenia i zarządzenia Trybunału Strasburskiego. Będzie to także w interesie obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, albowiem miejsce świetnych i doświadczonych sędziów-karnistów jest w wydziale karnym, a nie wydziale pracy i ubezpieczeń społecznych.

I wreszcie, last but not least, w Pańskim I Pana Przemysława osobistym interesie jest niezwłoczne naprawienie niemądrej, pozbawionej podstaw prawnych i szkodliwej decyzji, krzywdzącej trzy niezależne i odważne panie sędzie. Bo przecież zgodzi się Pan, że także Pana działalność publiczna podlega i będzie podlegać ocenie.

List ten traktuję jako publiczny i otwarty, bo dotyczy Pańskiej i Pana zastępcy działalności publicznej.

Uprzejmie proszę o przekazanie mojego listu Panu Przemysławowi W. Radzikowi, z którym jak sądzę jest Pan w bieżącym kontakcie.

Życzę dużo zdrowia!

Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, członek SSP “Iustitia”, bezprawnie zawieszony w dniu 24.11.2021 roku przez podających się za sędziów SN panów Jacka Wygodę i Konrada Wytrykowskiego oraz współdziałającego z nimi ławnika Jacka Karola Leśniewskiego z niebędącej sądem izby dyscyplinarnej działającej do niedawna w gmachu SN.

P.S. W razie gdyby byli Panowie łaskawi wydawać komunikat urzędowy dotyczący mojego wystąpienia proszę uprzejmie pamiętać, że nazywam się Piotr Gąciarek, nie Piotr G.

Forum Współpracy Sędziów

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments