Radosław Januszewski: Krym płonie

4
(4)

Już z oddali widać kłęby dymu. Palą się magazyny wojskowe, spalił się pas startowy. Pytanie, za czyją przyczyną to się dzieje. Władze Ukrainy mówią: nie my. Można im wierzyć, bo to osiągnięcie wojskowe nie lada, przecież Rosja już od 2014 r., odkąd zrabowała Ukrainie półwysep, nasyca go wojskiem i bronią.

Możliwości są dwie: partyzanci, np. Tatarzy Krymscy, których Kreml mordował w okrutny sposób – po aneksji znaleziono zwłoki działaczy tatarskich z poderżniętymi gardłami – albo jakiś pijany rosyjski sołdat przypetował nie tam, gdzie trzeba (np. w beczce z benzyną) i od tego zaczęła się seria ogromnych eksplozji.

Jest jednak i trzecia możliwość, otóż Rosjanom nie chce się umierać za… Właśnie, za co? Za mit wielikoj Rasiji? Za cara Putina? Za te parę tysięcy rubli żołdu? Co można zatem zrobić? Dokonać aktu sabotażu na własnym wojsku. I to aż takiego, że nawet Szojgu i jego generalicja nie byliby go w stanie powtórzyć, chociaż przez własną głupotę niejedno już zmajstrowali, a ukraińskie wojsko nieźle popędziło im kota.

Radosław Januszewski

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł

Wstyd, aby w tak poważnym Monitorze – łgarstwa pisać!

Radosław

Można prosić o konkrety, bo bez nich wygląda to na rosyjski trolling.

Paweł

Sutuacja się zmieniła. Ie jestem żadnym rosyjskim trolem. Jestem Polakiem mieszkającym w Irlandii. O tym że pisaliście iż Rosjanie sami dokonali aktów na Krymie! a nieUkraińcy. Tymczasem po kilku tygodniach Ukraińcy saami przyznali się do atakow na Krym a to zmienia postać rzeczy. Zwracam Wam honor. Wniosek- nawet Ukraińcom nie można wierzyć… a co dopiero Rosjanom.