Apel o zachowanie godnej postawy i wierności rocie przyrzeczenia sędziowskiego, bez względu na możliwe konsekwencje (Kolegium SO w Łodzi)

5
(3)

W dniu 18 grudnia 2019 r. Kolegium Sądu Okręgowego w Łodzi jednogłośnie, z udziałem PSO Michała Błońskiego i z-cy PSO – Marka Kruszewskiego, podjęło uchwałę następującej treści:

„Kolegium Sądu Okręgowego w Łodzi wyraża najwyższe zaniepokojenie treścią projektu ustawy z dnia 12 grudnia 2019 r. dotyczącego ustroju wymiaru sprawiedliwości.

Rozwiązania zawarte w tym dokumencie godzą w sposób jaskrawy w podstawowe zasady konstytucyjne i stanowią niedopuszczalną próbę ograniczenia niezawisłości sędziowskiej.

Kierując się dobrem obywateli, którzy mają prawo do niezależnego sądu i gwarancji rozpoznania ich sprawy przez niezawisłych sędziów, przyłączamy się do stanowisk przedstawicieli nauki i praktyki prawa, które oceniając merytoryczną treść  złożonego projektu wyrazili liczne i konkretne zastrzeżenia.

Kolegium zwraca się do wszystkich sędziów o orzekających w Okręgu Łódzkim o zachowanie godnej postawy i wierności rocie przyrzeczenia sędziowskiego, bez względu na możliwe konsekwencje.

Sędziowie Łódzcy

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments