Sędziowie łódzcy: Nie damy się zastraszyć

5
(3)

Znacie nasze nazwiska. Orzekamy w Sądzie Okręgowym w Łodzi w sprawach cywilnych, gospodarczych i karnych, w I i w II instancji. Jesteśmy szeregowymi członkami stowarzyszeń sędziowskich. Aktywnie uczestniczymy w działaniach samorządu zawodowego sędziów okręgu łódzkiego i apelacji łódzkiej. Współtworzymy stronę internetową sedziowielodzcy.pl. Wypowiadamy się publicznie na ważne dla praworządności tematy.

Uważamy, że niereagowanie na łamania podstawowych zasad państwa prawa jest wyrażeniem na nie zgody. Będąc obywatelami Polski i Unii Europejskiej mamy prawo do zrzeszania się i wyrażania poglądów. Jako sędziowie mamy obowiązek stać na straży prawa i praworządności. Tworząc samorząd zawodowy sędziów jesteśmy odpowiedzialni za sprawowanie pieczy nad należytym wykonywaniem zawodu sędziego w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony.

Jesteśmy sędziami polskimi i europejskimi. Niezależnie od gróźb represji karnych i dyscyplinarnych będziemy przestrzegać konstytucyjnego porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej, a więc także prawa Unii Europejskiej. Wiążą nas orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luxemburgu.  Dlatego nie uchylimy się od stosowania wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada 2019 r. w połączonych sprawach C-585/18, C-624/18 i C-625/18.

sędzia Grzegorz Gała
sędzia Krzysztof Kacprzak
sędzia Tomasz Krawczyk
sędzia Ewa Maciejewska
sędzia Rafał Maciejewski
sędzia Katarzyna Wesołowska – Zbudniewek

Sędziowie Łódzcy

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments