Okiem sędziego: Do rzecznika mówisz!

5
(3)

 

Nie wiem czy rzecznik Schab i jego jakże zapracowani zastępcy przechodzili przeszkolenie wojskowe. Ale z pewnością oglądali klasyczne dzieła Władysława Pasikowskiego.

Wojna wydana przez rządzących krajem polityków polskim sędziom trwa. Na pierwszą linię politycy posłali rzecznika Schaba i jego zastępców Lasotę i Radzika. To ich rękoma politycy chcą spacyfikować środowisko sędziowskie. Zastraszyć, upokorzyć, a przede wszystkim raz na zawsze zniechęcić do badania prawidłowości obsadzenia składów orzekających, w których zasiadają osoby nominowane przez obecną upolitycznioną krs. Rzecznicy mają także za zadanie oduczyć sędziów stosowania zaleceń zawartych w wiążących organy Państwa Polskiego wyroku TSUE. Spośród różnych rozwiązań wybrali na razie dwie metody oddziaływania.

Wersja łagodna, taka cywilizowana, wręcz dystyngowana jest dla obserwatorów z zewnątrz. To zatroskane oblicze sędziego Piotra Schaba, który kilka dni temu spokojnie i rzeczowo tłumaczył w stacji TVN24 dlaczego musi ścigać niesfornych sędziów.

Wersja hard, to codzienne działania rzecznika i jego zastępców. To wszczynanie kolejnych postępowań i stawianie zarzutów za próbę badania legalności nominacji sędziowskich, którzy byli objęci wnioskami o powołanie obecnej tzw. krs. Tu panowie Schab, Lasota i Radzik działają z pasją, uporem, stanowczością, ba wręcz determinacją jakiej nie wykazują nawet najbardziej zapracowani prokuratorzy tropiący zorganizowane grupy przestępcze. Cel jest jasny . Przestraszyć i uciszyć. Rozbić solidarność sędziów.

Nie dostąpiłem jeszcze zaszczytu bycia wezwanym na przesłuchanie do rzeczników. Zastanawiam się czy aby nie wygląda ono jak w znanym filmie o wojsku.

Powstań ! Do rzeczników mówisz!

No cóż, można by sądzić, że rzecznikom się uda. Jest tylko jedno małe ale. Sędziowie to nie bandyci. Solidarność sędziów prześladowanych przez polityków i ich pomocników to prawdziwa więź ludzi świadomych o co i dlaczego walczą, a nie zbójecki pakt na kanwie podziału łupów i strachu przed odsiadką.

Nie zastraszycie nas!

Okiem sędziego

*Autor blogu jest sędzią w jednym ze stołecznych sądów. Publikujemy za jego zgodą. Sam o sobie pisze:
Independentjudge. Sędzia praktyk, od kilkunastu lat orzekający w sprawach karnych. Przywiązany do własnej niezawisłości i zapisanej w Konstytucji niezależności sądów. Członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.Sędzia praktyk, od kilkunastu lat orzekający w sprawach karnych. Przywiązany do własnej niezawisłości i zapisanej w Konstytucji niezależności sądów. Członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments