Kolejny cios w reputację Polski – oświadczenie byłych prezesów NBP

Oświadczenie

Uważamy zatrzymanie Andrzeja Jakubiaka, Wojciecha Kwaśniaka i ich współpracowników na mocy decyzji prokuratora A. Gołucha popieranej przez B. Święczkowskiego i Z. Ziobrę za rażące naruszenie elementarnej sprawiedliwości.

KNF objęło nadzorem SKOK-i dopiero pod koniec 2012 roku, po długich latach obstrukcji stosowanej przez PiS. Zatrzymani doprowadzili w krótkim czasie do ujawnienia ogromnych strat, zwłaszcza w SKOK Wołomin. Już w maju 2013 roku zgłosili do prokuratury wniosek o możliwości popełnienia tam przestępstwa. Po ponownej kontroli na początku 2014 roku W. Kwaśniak został ciężko pobity przez bandytów nasłanych przez mocodawcę ze SKOK Wołomin.

Działania prokuratora A. Gołucha i jego zwierzchników rażąco kontrastują z biernością prokuratury wobec osób, które do 2013 r. odpowiadały za sytuację w układzie SKOK. Szokujące zatrzymanie przez prokuraturę ludzi, którzy zwalczali nadużycia w układzie SKOK jest kolejnym ciosem wymierzonym w reputację Polski, a w tym zwłaszcza w organy nadzoru nad strategicznie ważnym sektorem finansowym.

Hanna Gronkiewicz-Waltz (prezes NBP w latach 1992-2001)
Leszek Balcerowicz (prezes NBP w latach 2001-07)
Marek Belka (prezes NBP w latach 2010-16)

Ocena Czytelników
[Razem: 3 Średnio: 5]
Print Friendly, PDF & Email

1
Dodaj komentarz

Możesz komentować z użyciem konta WordPress.com, Twittera, Facebooka, lub Google+.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jjszczepanski
Gość
jjszczepanski

każdy ma takie poręczenie, na jakie zasługuje. Wojciech Kwaśniak i Andrzej Jakubiak – Hanna Gronkiewicz Waltz, Leszka Balcerowicza i Marka Belki, a pan Chrzanowski – Adama Glapińskiego . Wczytywanie...