- Nie jest prawdą, że Fundusz w większości województw nie daje dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem ani grosza.
- Nie jest prawdą, że nie ogłaszamy konkursów bo zajmujemy się wyłącznie rozliczaniem nadużyć z czasów PiS-u.
- Nie jest prawdą, że rząd nie działa w kwestii stworzenia placówek przeznaczonych do pomocy dzieciom pokrzywdzonym przemocą. Nie jest także prawdą, że rząd nie jest zainteresowany modelem barnahus.
- Nie jest prawdą, że to co się dzieje w Funduszu Sprawiedliwości objęte jest tajemnicą, że resort nie publikuje sprawozdań i rozliczeń.
Na te i inne zarzuty odpowiada w swoim oświadczeniu wiceministra sprawiedliwości Zuzanna Rudzińska-Bluszcz i przedstawia działania naprawcze podejmowane wobec Funduszu Sprawiedliwości.
OświadczenieAutor zdjęcia: Krzysztof Pacholak. Źródło: Wikimedia Commons