Murat Arslan wysłał list do MEDEL i Iustitii z celi więziennej w Ankarze

0
(0)

List od Murata Arslana – tureckiego sędziego, prezesa tureckiego stowarzyszenia sędziowskiego skazanego na 10 lat więzienia do sędziów europejskich zrzeszonych w MEDEL, w tym – polskich sędziów z „Iustitii”

Szanowni Koledzy/ Prawdziwi Przyjaciele,

Piszę ten list, aby wyrazić moją najgłębszą wdzięczność za niezachwiane wsparcie i niestrudzone wysiłki, które okazaliście mnie i innym tureckim kolegom w naszych trudnych czasach. Byliście dla nas wszystkich latarnią nadziei i siły, a Wasz wkład znacząco wpłynął na nasze życie, szczególnie dla tych, którzy od lat przebywają w więziennych celach.

Głos MEDEL był słyszany na całym świecie, a jego wysiłki odegrały znaczącą rolę w zapewnieniu, że społeczność międzynarodowa nie przymknęła oka na tę zinstytucjonalizowaną niesprawiedliwość.

Największą cnotą jest utrzymanie do końca zaufania do prawa i sprawiedliwości, a tym samym bezstronna ochrona prawa wszystkich jednostek, pomimo wszelkiego rodzaju nacisków. Jako sędzia, który w celi więziennej w Ankarze nadal broni niezależności sądownictwa, z szacunkiem pozdrawiam moich kolegów i koleżanki, którzy posiadają tę cnotę i oddają jej należną cześć. Szczególną wdzięczność kieruję do polskich przyjaciół za ich niestrudzone wysiłki i niezłomną postawę w czasie mojej ciężkiej próby oraz niezwykły wkład w naszą sprawę. Życzę Państwu udanej i owocnej konferencji i proszę przyjąć moje serdeczne uznanie i najgłębszy szacunek.

Z mojej strony, w tym miejscu, raz jeszcze, obiecuję kontynuować moją solidarność z wami aż do końca.

Błogosławieni ci, którzy utrzymują żywą solidarność dla sprawiedliwości i pokoju!

Z poważaniem,

Murat Arslan

7 kwietnia 2023 r.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments