„Sędziowie Ukrainie” – Apel Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” o wsparcie tej akcji

5
(1)

W marcu 2022 roku, niemal w pierwszych dniach wojny, Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA podpisało porozumienie o współpracy „Dla Ukrainy” z Ogólnopolską Fundacją Doradców Podatkowych, której prezesem jest wcześniej współpracująca już z naszym stowarzyszeniem Iwona Wojsław.

Działania w ramach zawiązanej współpracy nakierowane są na wsparcie mieszkańców walczącej Ukrainy oraz uchodźców i imigrantów z Ukrainy przebywających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, w szczególności zaś na:

– organizowaniu i przeprowadzaniu celowanych dostaw pomocy rzeczowej kierowanej do mieszkańców walczącej Ukrainy,

– organizowaniu i przeprowadzaniu celowanych dostaw pomocy rzeczowej kierowanej do małoletnich uchodźców i imigrantów z Ukrainy przebywających już na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w ramach placówek opieki zorganizowanej i pieczy zastępczej,

– zapewnieniu dostępu do pomocy medycznej uchodźcom i imigrantom z Ukrainy przebywającym już na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w przypadkach wymagających specjalnego zaopatrzenia medycznego,

– pomocy w adaptacji i aktywizacji zawodowej uchodźców i imigrantów z Ukrainy przebywających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem osób o wykształceniu prawniczym oraz studentów ukraińskich uczelni wyższych przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie,

– organizowaniu nauki języka polskiego dla uchodźców i imigrantów z Ukrainy przebywających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej w ośrodkach miejskich należących do kategorii miast średnich.

W ostatnim czasie Stowarzyszenie IUSTITIA przekazało w ramach porozumienia kwotę 4.203zł.

Z tych pieniędzy uruchomione zostały 2 szkoły nauki języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Jest to grupa 118 osób. Kurs języka polskiego trwa 2 m-ce i odbywa się w dwóch miejscowościach: w Radymnie i w Łańcucie.

Każda ze szkół przewiduje koszty swego kursu na łączną kwotę 5 700zł. Nasza darowizna przeznaczona została właśnie na ten cel, który jest zgodny z porozumieniem. Szkoły i kursanci wiedzą, że to pomoc od Iustiti, gdyż jest to działanie przypisane naszemu stowarzyszeniu.

W ramach porozumienia chcielibyśmy także wspomóc dzieci ukraińskie po przeszczepie wątroby oraz dom dziecka prowadzony przez ukraińskie Siostry Niepokalanej w Jazłowcu na Ukrainie.

Jednocześnie warto wspomnieć, że mamy też pod opieką kilka rodzin zastępczych z domów dziecka z Ukrainy w Stowarzyszeniu Jedno Serce – to właśnie tam będą kierowane kolejne środki od członków naszego stowarzyszenia.

Wszelkie informacje a przede wszystkim sprawozdanie znajdują się KOMU POMAGAMY? (kidp.pl) Cała zakładka Ukraina  na kidp.pl poświęcona jest działaniu w ramach naszego porozumienia. Gorąco zachęcamy do śledzenia relacji z kolejnych przedsięwzięć.

W tym miejscu mamy gorącą prośbę do członków Stowarzyszenia. 

Potrzebne są oczywiście środki finansowe i to spore aby nasze cele zrealizować.

Sędziowie mogą dokonywać wpłat na konto naszej Fundacji z dopiskiem  „Sędziowie Ukrainie”. Takie wpłaty mogą być też wpłacane w ramach oddziałów.

W związku z przedstawionym realnym planem działania prosimy o dokonywanie wpłat darowizn na konto Ogólnopolskiej Fundacji Doradców Podatkowych z dopiskiem „Sędziowie Ukrainie”

na konto 82 1020 2313 0000 3102 0421 1173 w Banku PKO BP.

Dane do kont walutowych:

1. 47 1020 2498 0000 8102 0742 5559 (EUR)

2. 76 1020 2498 0000 8802 0742 5566 (GBP)

3. 81 1020 2498 0000 8602 0742 5574 (USD)

Wszystkie wpłaty będą przeznaczone na bezpośrednią pomoc ofiarom konfliktu na Ukrainie.

Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments