My, ludzie Marca’ 68 – was popieramy!

5
(1)

To pierwszy apel pokolenia boomersów do zbuntowanych wnuczek i wnuków, od blisko 2 miesięcy w różnych formach, ale w całym kraju manifestujących swoje rozczarowanie państwem, które usiłuje zamknąć ich w anachronicznej klauzurze narodowych guseł. Wyrazy solidarności ślą wprawdzie poznańscy uczestnicy Marca’ 68, ale przecież wyrażają myśli tego pokolenia z całej Polski. Redaktor Monitora – relegowany w 1968 roku z Uniwersytetu Warszawskiego – dołącza swój podpis. [Piotr Rachtan]

Koleżanki i Koledzy!

Jesteśmy Waszymi starszymi koleżankami i kolegami z poznańskich uczelni, z pokolenia Marca 1968 r., i przesyłamy Wam nasze, płynące z całego serca, solidarne wsparcie w Waszej rewolucji.

Macie niepowtarzalną szansę, aby stworzyć sobie normalny kraj, otwarty na świat, tolerancyjny, chroniący słabszych i wykluczonych, promujący rzetelną, nadążającą za współczesnością naukę, edukację, opiekę lekarską i klimat do życia. Taki kraj, w którym Wasze dzieci i wnuki będą szczęśliwe i nie będą musiały bronić wolności na ulicy.

Za strajki w 1968 r. wyrzucano nas z uczelni z wilczym biletem. Nie mieliśmy komórek, Internetu i niezależnych mediów, które by nas wspierały.

Teraz kolej na Was!

Te protesty to Wasze nowe polityczne doświadczenie, to Wasz obywatelski zryw. Wasz głos jest słyszalny również na świecie. Jest ważny! Nie zmarnujcie tej energii. Wasza walka musi przynieść owoce. Organizujcie się, wyłaniajcie spośród siebie mądrych, odważnych i charyzmatycznych liderów. Nie traćcie zapału, może to jest Wasza jedyna szansa.

To jest Wasz czas – nie zmarnujcie go!

Marek Adamiec, Halina Bartkowiak – Kozak, Tomasz Budnikowski, Jan Borzyszkowski, Marek Bykowski, Andrzej Byrt, Ryszard Ciesielski, Małgorzata Disterheft, Grzegorz Gauden, Zbigniew Górny, Ireneusz Gołębiewski, Mirosław Jankowski, Zygmunt Jeżewski, Jacek Juszczyk, Stefan Kęszycki, Jolanta Łazuga – Koczurowska, Krzysztof Koczurowski, Józef Komorowski, Teresa Komorowska, Kazimierz Krawiarz, Marek Kręglewski, Kazimierz Kwiatkowski, Elżbieta Kuraś, Tadeusz Kuraś, Magdalena Młyńczak, Eugeniusz Mielcarek, Antonina Napierała, Sebastian Niżnik, Marek Ornoch, Andrzej Okińczyc, Tadeusz Piskorski, Bogdan Poniedziałek, Jerzy Rakowski, Grzegorz Romanowski, Jan Szambelańczyk, Ferdynand Szafrański, Zbigniew Theus, Andrzej Teinert, Małgorzata Tylczyńska, Przemysław Tylczyński, Michał Umbreit, Barbara Ulatowska, Grażyna Vetulani, Zygmunt Vetulani, Maria Wasik, Jan Waluszewski, Włodzimierz Walkowiak, Bogna Wierusz-Wysocka, Henryk Wysocki, Aleksandra Wieruszewska, Roman Wieruszewski, Piotr Zimny, Błażej Zgoła.

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments