Komunikat rzecznika prasowego Krajowej Rady Sądownictwa – Wszystkie Światła na Prezydenta

0
(0)
Łańcuch Świateł 16 lipca 2017

Warszawa, 21 września 2017 r.

Wszystkie Światła na Prezydenta

Z niecierpliwością czekamy na prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym. To właśnie te dwie ustawy Prezydent RP Andrzej Duda zawetował w wyniku masowych protestów Polaków i negatywnych opinii ekspertów. Niestety nie ma żadnych oficjalnych informacji o merytorycznych założeniach nowych projektów, a z doniesień prasowych wynika, że przygotowywane zapisy mogą być nadal sprzeczne z zasadami trójpodziału władzy i niezależności sądów od polityków.Konsultacje ograniczają się jedynie do liderów partii politycznych i nielicznych, wybranych ekspertów.

Sędziowie apelują do obywateli by uczestnicząc w spotkaniach przed sądami w swoich miastach nie używali partyjnych emblematów i haseł, gdyż sądy muszą pozostać apolityczne. Wspieramy wszystkie aktywności obywatelskie stające w obronie niezależnych sądów i jednocześnie wspierające prawdziwe reformy, które poprawią sytuację obywatela przed wymiarem sprawiedliwości. Popieramy takie inicjatywy jak Akcja Demokracja, która zaprasza wszystkich na spotkanie pod Pałacem Prezydenckim w piątek, 22 września 2017 r., o godzinie 19.00.Rzucimy światło, by działania nad nowymi projektami ustaw stały się publiczne i by do Prezydenta dotarł głos obywateli.  (Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1933759743506332/)

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Mech

Popieram protesty w obronie sadow Niech KRS bedzie prawnicza nie polityczna Trzecie veto niech dadza obywatele Bardzo wiele zapisow w roznych malo waznych ustawach daje sluzbom PiS mozliwosc inwigilacji Lider Nowoczesnej byl inwigilowany w dzien w ktorym pewna ustawa zezwala na inwigilacje i nie pomoglo nawet uznanie przez Policje faktu inwigilowania go