Komunikat rzecznika prasowego Krajowej Rady Sądownictwa – Wszystkie Światła na Prezydenta

Łańcuch Świateł 16 lipca 2017

Warszawa, 21 września 2017 r.

Wszystkie Światła na Prezydenta

Z niecierpliwością czekamy na prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym. To właśnie te dwie ustawy Prezydent RP Andrzej Duda zawetował w wyniku masowych protestów Polaków i negatywnych opinii ekspertów. Niestety nie ma żadnych oficjalnych informacji o merytorycznych założeniach nowych projektów, a z doniesień prasowych wynika, że przygotowywane zapisy mogą być nadal sprzeczne z zasadami trójpodziału władzy i niezależności sądów od polityków.Konsultacje ograniczają się jedynie do liderów partii politycznych i nielicznych, wybranych ekspertów.

Sędziowie apelują do obywateli by uczestnicząc w spotkaniach przed sądami w swoich miastach nie używali partyjnych emblematów i haseł, gdyż sądy muszą pozostać apolityczne. Wspieramy wszystkie aktywności obywatelskie stające w obronie niezależnych sądów i jednocześnie wspierające prawdziwe reformy, które poprawią sytuację obywatela przed wymiarem sprawiedliwości. Popieramy takie inicjatywy jak Akcja Demokracja, która zaprasza wszystkich na spotkanie pod Pałacem Prezydenckim w piątek, 22 września 2017 r., o godzinie 19.00.Rzucimy światło, by działania nad nowymi projektami ustaw stały się publiczne i by do Prezydenta dotarł głos obywateli.  (Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1933759743506332/)

Ocena Czytelników
[Razem: 1 Średnio: 5]
Print Friendly, PDF & Email

1
Dodaj komentarz

Możesz komentować z użyciem konta WordPress.com, Twittera, Facebooka, lub Google+.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej Mech
Gość
Andrzej Mech

Popieram protesty w obronie sadow Niech KRS bedzie prawnicza nie polityczna Trzecie veto niech dadza obywatele Bardzo wiele zapisow w roznych malo waznych ustawach daje sluzbom PiS mozliwosc inwigilacji Lider Nowoczesnej byl inwigilowany w dzien w ktorym pewna ustawa zezwala na inwigilacje i nie pomoglo nawet uznanie przez Policje faktu inwigilowania go Wczytywanie...