Sędzia Konrad Wytrykowski z Izby Dyscyplinarnej SN odżegnuje się od związku z aferą hejtu w Ministerstwie Sprawiedliwości i grozi sądem oko.press

0
(0)

Fale, wywołane przez publikację Onetu o hejcie organizowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości przez jego urzędników, rozchodzą się szeroko. Uderzyły w sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego Konrada Wytrykowskiego.

20 sierpnia śledczy serwis internetowy oko.press opublikował bardzo staranną i bogato udokumentowaną analizę „Afera Piebiaka, macki Ziobry. Ujawniamy, kto jeszcze uczestniczył w akcji hejtowania sędziów” świetnej analityczki internetu Anny Mierzyńskiej, która m. in. napisała:

Opisana przez Onet internetowa hejterka Emilia, jak i wiceminister Piebiak, współpracujący ze sobą podczas akcji oczerniania sędziego Markiewicza, należeli do szerszej grupy osób mającej kontakty z Ministerstwem Sprawiedliwości, powiązanych na Twitterze z trollerskim kontem @KastaWatch. Pokazujemy te powiązania, ujawniamy nazwiska

Konto @KastaWatch rozpowszechniało niepubliczne informacje o sędziach krytycznych wobec niekonstytucyjnych reform wymiaru sprawiedliwości, wprowadzanych przez PiS. Publikowało ich życiorysy, zestawienia służbowych wyjazdów zagranicznych, a nawet indywidualną korespondencję z Ministrem Sprawiedliwości.

Konto nadal jest aktywne, choć od poniedziałku 19 sierpnia – po publikacji Onetu – próbuje się zdystansować od kontaktów z Emilią. Screeny tweetów sprzed kilku miesięcy pokazują jednak jasno powiązania personalne osób angażujących się w nagonkę wobec sędziów.

Z zestawienia wygenerowanego przez narzędzie analityczne SocialBearing wynikało wówczas, że jedne z najczęstszych relacji na Twitterze łączy konto @KastaWatch z kontami trzech sędziów:

Jarosława Dudzicza, zastępcy rzecznika prasowego Krajowej Rady Sądownictwa (konto @JDudzicz),

Konrada Wytrykowskiego, sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego (konto @KKWytrykowski),

Macieja Nawackiego, członka Krajowej Rady Sądownictwa i przewodniczącego Komisji ds. reformy wymiaru sprawiedliwości KRS (konto @Maciej_Nawacki w poniższym zestawieniu).

Zestawienie poniżej zawiera  informacje ilościowe z trzech miesięcy poprzedzających analizę, a więc z okresu grudzień 2018 – luty 2019).

Anna Mierzyńska opisuje także proceder retweetowania z konta @KastaWatch, w czym sporą aktywnością wykazał się wspomniany SSN Konrad Wytrykowski.

Narzędzie analityczne, które to ujawnia, jest niezależne od woli autorki, nie ma ona na rezultaty żadnego wpływu. Inaczej uważa Konrad Wytrykowski, skoro na stronie internetowej Sądu Najwyższego ukazał się taki komunikat:

​Na prośbę Prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Dyscyplinarnej publikujemy komunikat oraz wezwanie do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych SSN Konrada Wytrykowskiego w związku z publikacją Anny Mierzyńskiej na portalu okopress.pl.

Komunikat Prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Dyscyplinarnej Wezwanie do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych SSN Konrada Wytrykowskiego

(pr)

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments