Okiem sędziego: Allo. allo!

0
(0)

„Listen very carefully, I shall say this only once!”

Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać!

Jak mawiała w każdym odcinku Michelle z francuskiego ruchu oporu w wiecznie żywym serialu Allo, Allo, snując przed przerażonym René coraz bardziej nieprawdopodobne, wręcz szalone plany ucieczki angielskich lotników.

Serial uwielbiam. Ta jedna z kultowych scen przyszła mi na myśl, gdy czytam o kolejnych groźnych, choć tak naprawdę groteskowych poczynaniach rzecznika Schaba i jego dzielnych podwładnych Radzika i Lasoty. Rzecznicy tropią nieprawomyślnie myślących sędziów z kolejnych zgromadzeń samorządowych, którzy ośmielili się przygotować, poddać pod głosowanie i uchwalić tak niemiłe w/w panom i ich szefowi ministrowi Ziobrze uchwały, w szczególności zaś te wskazujące na łamanie Konstytucji i kwestionujące status prawny krs**.

Jak pamiętamy, kolejne plany niestrudzonej Michelle zakładały często konieczność przebrania się angielskich lotników (za sprzedawców cebuli, za zakonnice) w celu skutecznego ukrycia się przed Niemcami.

Gdy zatem czytam o tropieniu przez w/w panów kolejnych krnąbrnych sędziów za coraz bardziej wydumane przewiny, to myślę że życie zaczyna wyprzedzać kabaret.

Panowie rzecznicy! Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać!

Nie godzę się na łamanie Konstytucji!

Nie godzę się na polityczne podporządkowanie sądów!

Nie godzę się na waszą represyjna działalność wymierzoną w odważnych, broniących wartości sędziów!

Nie będę okazywał strachu przed wami, bo na to właśnie liczycie, a dziś trzeba dawać świadectwo i być odważnym!

Wasz minister nie jest dla mnie punktem odniesienia w sferze wartości, a Konstytucja drodzy panowie rzecznicy, nie jest świstkiem papieru, z którym rządzący dziś czy jutro mogą robić co się im podoba!

Panowie rzecznicy, wy sami, w przeciwieństwie do angielskich lotników, nie zdołacie się przebrać ani rozpłynąć w olbrzymiej większości sędziów niegodzących się na polityczny zamach na wymiar sprawiedliwości. I nie unikniecie osobistej odpowiedzialności moralnej i dyscyplinarnej (na podstawie zgodnych z Konstytucją przepisów, w uczciwym postępowaniu, przed prawdziwie niezależnym sądem) za to co teraz robicie.

Ale…nigdy nie jest za późno na zmianę, na prawdziwie dobrą zmianę i odstąpienie od złych praktyk.

P.S Choć piszę te słowa we własnym imieniu, na własny rachunek, odpowiedzialność i ryzyko, to głęboko wierzę, że tak właśnie postawę panów Piotra Schaba, Michała Lasoty i Przemysława Radzika, ocenia zdecydowana większość sędziów.

Okiem sędziego

*Autor blogu jest sędzią w jednym ze stołecznych sądów. Publikujemy za jego zgodą.

**Od Redakcji: pisownia (krajowa rada sądownictwa) – oryginalna i celowa

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments