Okiem sędziego: Hurtownik, czyli politycznie podejrzani

0
(0)

https://oko.press/rzecznik-dyscyplinarny-chce-hurtowo-scigac-sedziow/

Muszę przyznać, że zastępca rzecznika Schaba, Przemysław Radzik nie przestaje mnie zadziwiać. Nie doceniłem skali inwencji i rozmachu. Prowadzić postępowanie w sprawie uchwał zgromadzeń samorządu sędziowskiego ? Widać jasno, że naczelny instygator Schab wiedział kogo wybrać do tych trudnych zadań. Najbardziej z pism sędziego Radzika zachwycił mnie passus o tym, na czyje polecenie sędziowie te uchwały przygotowywali. Spieszę z odpowiedzą.

Przyzwoitość, takie trudne słowo. Właśnie to przyzwoitość stała i stoi za uchwałami przyjmowanymi przez zgromadzenia sądów w całej Polsce. Bo być dziś przyzwoitym sędzią, to jasno i otwarcie mówić, że obecna krs jest organem podającym się za Krajową Radę Sądownictwa. Przyzwoitość wymaga także konsekwentnego przypominania, że zarówno główny rzecznik dyscyplinarny Schab, jak i jego pomocnicy Przemysław Radzik i Michał Lasota będą musieli zostać rozliczeni ze swoich poczynań w uczciwym postępowaniu dyscyplinarnym (bez kamery w twarz, z prawem do udziału w przesłuchaniu pełnomocnika, bez dowodów uzyskanych nielegalnie) przed niezależnym, legalnie powołanym sądem.

No cóż, ale póki co zastępca Radzik ściga podejrzanych sędziów….a ja obejrzałem sobie właśnie scenę, z filmu CK Dezerterzy, która chyba weszła do historii polskiego kina:

https://www.youtube.com/watch?v=o3ORBU5dUwU

Jak by to dobrze ująć? Sędziowie nie są podejrzani, sędziowie są winni przewinień dyscyplinarnych. Krytykować poczynania politycznych nominatów w organie podającym się za KRS? Toż to zbrodnia.

Ja tu sobie żarty stroję, a zastępca Radzik tyle ma na głowie. Ścigać sędziów z całej Polski, to nie w kij dmuchał. Może potrzeba będzie sporządzić setki wniosków o ukaranie? Nie ma lekko. Dlatego chcę być pomocny. Służyć poradą zapracowanemu zastępcy. Podpowiedzieć jakich kar powinien żądać.

https://www.youtube.com/watch?v=32A_LFgRrdQ

Wiem co piszę, sam maczałem palce w przygotowaniu paru uchwał i to chyba raczej tych, co się zastępcy Radzikowi i jego pryncypałowi nie spodobają.

Okiem sędziego

*Autor blogu jest sędzią w jednym ze stołecznych sądów. Publikujemy za jego zgodą.

**Od Redakcji: pisownia (krajowa rada sądownictwa) – oryginalna i celowa

*** Tytuł nieco zmieniony przez Redakcję Monitora

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments