Okiem sędziego: Nowi „koledzy”

0
(0)

Jak wiadomo, z tego blogu choćby, nie jestem zwolennikiem tego co robią panowie Schab, Lasota i Radzik. A robią źle. Choć czasem potykają się o własne nogi, to nie wolno lekceważyć tego co czynią, bo ta działalność może mieć wymierne i odczuwalne, szkodzące nam wszystkim, skutki.

Ale czemu znów o rzecznikach ? Bo oto panowie zastępcy rzecznika sędziowie Michał Lasota i Przemysław Radzik zostali delegowani przez Ministra Sprawiedliwości do orzekania w Sądzie Okręgowym w Warszawie. W moim sądzie:)

Doczekać się nie mogę, do którego to wydziału prezes skieruje tych Nieustraszonych Pogromców sędziów, mających inną wizję praworządności niż minister Ziobro i obecna większość rządząca.

Chciałoby się powiedzieć: witajcie na pokładzie, ale wita się gości, a nie spadochroniarzy z politycznego nadania realizujących polityczne zapotrzebowanie na spacyfikowanie środowiska sędziowskiego.

Powiem zatem inaczej: Będziecie Panowie obserwowani i oceniani. Na każdym kroku waszej sądowej drogi.

I proszę nie myśleć, Panowie Sędziowie Lasota i Radzik, że pełnienie funkcji z nadania ministra zwalnia innych z prawa do krytyki Waszych poczynań.

Przychodzicie do Sądu, w którym zdecydowana większość sędziów nie akceptuje Waszych działań obliczonych na zastraszanie niezależnych, odważnych i aktywnych sędziów. Sądu, w którym nie ma zgody na szykany wobec sędziów broniących Konstytucji i niezależności sądów. Przychodzicie Panowie Zastępcy do Sądu, w którym samorząd sędziowski nie raz dawał wyraz temu, iż nie akceptuje szkodliwych dla wymiaru sprawiedliwości poczynań wybranej w sposób niezgodny z Konstytucją krajowej rady sądownictwa**.

Sędzią się jest całe życie, rzecznikiem z politycznego nadania bywa, czasem krótko i niechlubnie.

Okiem sędziego

*Autor blogu jest sędzią w jednym ze stołecznych sądów. Publikujemy za jego zgodą.

**Od Redakcji: pisownia (krajowa rada sądownictwa) – oryginalna i celowa

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments