SSP „Iustitia” zawiadomiło Prokuratora Generalnego o popełnieniu przestępstw przez osoby kandydujące do neo-KRS

5
(1)

„Sędziowie powinni być ludźmi odważnymi i z zasadami. Tylko tacy mogą bronić obywateli przed nadużyciami. Sędziowie, którzy w czasie próby nie zdali egzaminu i stanęli po stronie zła, powinni za to odpowiedzieć” (prezes SSP „Iustitia” Krystian Markiewicz)

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” złożyło do Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego Adama Bodnara zawiadomienie, w którym wskazuje popełnienie przez osoby kandydujące do tzw. neo-Krajowej Rady Sądownictwa przestępstw i złamanie zasad etyki.

Kończąc swoje doniesienie jego autorzy piszą:

Z uwagi na złożony charakter sprawy, tożsamość argumentacji w odniesieniu do wszystkich osób, których dotyczy zawiadomienie, fakt, iż w wielu okręgach funkcje zastępców rzecznika dyscyplinarnego pełnią osoby powołane przy udziale neo-krs, zaś funkcje głównego rzecznika dyscyplinarnego sędziów i jego zastępców pełnią neosędziowie, osławieni Piotr Schab, Przemysław Radzik i Michał Lasota, z obawy o to, że zawiadomienie właściwych miejscowo i rzeczowo zastępców rzecznika dyscyplinarnego może okazać się niewystarczające do spowodowania skutecznego wszczęcia postępowania zwracamy się do Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego o podjęcie stosownych działań, które zagwarantują wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy w sposób rzetelny i sprawiedliwy, zarówno w jej aspekcie dyscyplinarnym, jak i karnym.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments