Zmiany w witrynie

2018-01-30.

Troszkę nam się znudził stary wygląd witryny i użyliśmy układu chyba nieco nowocześniejszego. Przy okazji pojawiło się kilka nowości: po pierwsze, menu boczne (czyli – fachowo mówiąc – tzw. sidebar) jest teraz widoczne na głównej stronie wyłącznie na życzenie, po kliknięciu w znajdujący się po prawej stronie u góry na ilustracji tytułowej znaku plusa. Gdy przejdzie się do czytania konkretnego artykułu – sidebar pojawi się po prawej stronie sam i będzie widoczny cały czas.

Dalej. Przy czytaniu dowolnego artykułu możliwe jest teraz bardzo łatwe wykonanie kilku ważnych czynności. Można mianowicie artykuł jednym kliknięciem zapisać w formacie pdf celem archiwizacji na własnym komputerze (automatycznie zostaną dodane informacje o jego źródle); podobnie można artykuł jednym kliknięciem wydrukować na własnej drukarce oraz przesłać znajomemu jako załącznik do listu elektronicznego. Wszystkie te opcje dostępne są pod tekstem artykułu, po prawej stronie, gdzie znajduje się taki element graficzny:

Po kliknięciu w tym miejscu uruchomi się prosty skrypt, który umożliwi Czytelnikowi wykonanie jednej ze wspomnianych czynności po udzieleniu odpowiedzi na proste pytania.

Zwracamy uwagę, że przeszukiwanie witryny jest możliwe albo przy użyciu okienka do wyszukiwania, znajdującego się w wysuwanym sidebarze, albo przez skorzystanie ze specjalnego okienka na dole strony, na ciemnym tle. Skutek w obu wypadkach będzie identyczny.

Jeśli będą Państwo mieli jakiekolwiek pytania, dotyczące działania witryny – prosimy o kontakt. Chętnie udzielimy odpowiedzi.

Redakcja

Ocena Czytelników
[Razem: 1 Średnio: 5]
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Możesz komentować z użyciem konta WordPress.com, Twittera, Facebooka, lub Google+.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o