Antoni Rost: Niewiarygodna skala rażącego braku skutecznych gwarancji przestrzegania procedur wyborczych w praktyce. Wybory prezydenta Rzeszowa w 2021 r.

5
(3)

Dr Antoni Rost, analizując przebieg wyborów prezydenta Rzeszowa po ustąpieniu Tadeusza Ferenca, opisał niewiarygodną skalę rażącego braku skutecznych gwarancji przestrzegania procedur wyborczych w praktyce – od stanowienia aktów wykonawczych poczynając, poprzez działalność organów wyborczych z PKW na czele, aż do sądowej kontroli ich prawidłowości. Przedstawiona analiza przypadku wykazuje, że dosłownie na żadnym etapie procedur wyborczych nie można mieć zaufania do rzetelności organów uczestniczących w procesie wyborczym.

Artykuł opublikowany w świeżo wydanej pracy zbiorowej „Między prawem a polityką” (księga jubileuszowa dedykowana prof. Hannie Suchockiej, Wyd. Wydz. Nauk Polit. i Dziennikarstwa UAM 2023).

Autor jest doktorem nauk prawnych, członkiem Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego; od wielu lat jest związany z Katedrą Prawa Konstytucyjnego WPiA Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Zasada państwa prawnego a praktyka wyborcza

Tytuł pochodzi od Redakcji

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments