Obywatele RP: Komendant Stołecznej Policji kłamie sądząc, że jest bezkarny (list do Redakcji)

5
(2)

W dniu 9 lutego 2023 Komendant Stołeczny Policji otrzymał pismo Zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisława Trociuka dotyczące konieczności przestrzegania wolności kontrdemonstracji [patrz załącznik nr 1 PDF  – przyp. red.]. Odpowiedź nadinspektora [Pawła] Dzierżaka pojawiła się na stronie RPO po miesiącu [patrz załącznik nr 2  – przyp. red.]. Odpowiedź ogranicza się do gołosłownych zapewnień o kryształowej postawie policji, kłamstw, którym przeczą dane zgromadzone podczas kilku ostatnich lat, choćby przez Obywateli RP. Apelujemy więc do Rzecznika Praw Obywatelskich, by nie pozwolił na pozorowanie dialogu, i kontynuował podjęte działanie poprzez uzyskanie informacji o krokach dyscyplinarnych podjętych przez policję wobec funkcjonariuszy winnych niezasadnych zatrzymań pokojowo protestujących obywateli w latach 2017-2022. Szczegółowe uzasadnienie przekazujemy na ręce Rzecznika Praw Obywatelskich.

Odpowiedź nadinsp

Załącznik nr 1

Do_KSP_zgromadzenia_cykliczne_utrudnianie_9.02.2023_wymazany

Załącznik nr 2

Odpowiedz_KSP_zgromadzenia_cykliczne_utrudnianie_1.03.2023

Od Redakcji: Okrągłe słowa nadinspektora Dzierżaka w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, świadczą albo o niezrozumieniu problemu, w co wątpię, albo o lekceważeniu organu skądinąd konstytucyjnego. Jak zinterpretować bowiem żartobliwe zakończenie pisma nadinspektora?

Dziękując za Pana korespondencję l.dz. VII.613.3.2023.MM z dnia 9 lutego 2023 r., pragnę poinformować, że sformułowane przez Pana uwagi zostaną wykorzystane do dalszego zapewniania wysokiego poziomu realizacji działań realizowanych przez policjantów garnizonu stołecznego Policji.

(pr)

Zdjęcie ilustrujące: Kadr z filmu „Peryskop” Lotnej Brygady Opozycji na jej profilu FB

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments