Nie można oczekiwać przywrócenia rządów prawa od instytucji, która sama została zawłaszczona politycznie – Apel KOS do KE i Parlamentu Europejskiego

4.5
(2)

Organizacje wchodzące w skład Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS zwróciły się z apelem do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego w związku ze skierowaniem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym przez Prezydenta RP do Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej.

Dewastacja państwa prawa będzie się rozszerzać. Upolityczniony Trybunał Konstytucyjny nie będzie rozstrzygał żadnych zagadnień prawnych w duchu wspólnotowego dorobku prawnego. Należy pamiętać, że ten sam Trybunał ma nielegalny skład i już oświadczył, że żadne orzeczenia TSUE i ETPC nie są w Polsce wiążące. Nie można oczekiwać przywrócenia rządów prawa od instytucji, która sama została zawłaszczona politycznie – czytamy w stanowisku Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS.

KOS domaga się zastosowania wszelkich możliwych środków, aby skłonić polskie władze do właściwego wdrożenia wszystkich kamieni milowych i przywrócenia ochrony prawnej obywatelom Polski.

Position-of-KOS-on-Act-of-13-January-2023-amending-the-Act-on-the-Supreme-Court-and-certain-other-Acts_final_EN
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments