Radosław Januszewski: Do braci Rosjan

5
(2)

Znów o Polsce w rosyjskiej TV. Tym razem rzucają się na Lecha Wałęsę i namawiają prokuraturę (rosyjską oczywiście) do wystąpienia przeciwko elektrykowi, który obalił komunizm i do wyznaczenia sowitej nagrody za jego głowę.

Aha, ma być także czwarty rozbiór Polski. No, bo ościenny kraj dąży do ludobójstwa i kolejnej smuty.

Dość jednak o głupstwach wypowiadanych przez kremlowskich propagandzistów. Pytanie, dlaczego tak się wściekają. Czyżby gdański elektryk uderzył w sam punkt mówiąc o konieczności rozbicia Federacji, bo nawet, jak Ukraina wygra wojnę, to za parę lat pojawi się nowy Putin? Pewnie tak. Dobrze wiedzą, jacy są. Jak Putina i jemu podobnych szlag trafi, to stracą pracę, bo nie będzie pana, który poszczuje ich na każdego, kto ma inne zdanie, kto wysyła broń dla Ukraińców, kto nie chce, żeby Rosja była wreszcie normalnym krajem, w którym chodzi o PKB, a nie o zdobywanie nowych ziem.

Bracia Rosjanie, sami wiecie, że niespieszno wam do śmierci za to, co w waszej telewizji słyszycie. Może odczepilibyście się od nas z tymi oskarżeniami i zajęli się sobą? Wiem, że to trudne, bo i zsyłka, i więzienie, i wreszcie – nieznani sprawcy. Ale cóż, nie macie wyjścia, jeśli chcecie, żeby przestali wysyłać was na wojnę. Nie, nie namawiam was do rewolucji. Po prostu przestańcie. Może się uda?

Radosław Januszewski

Zdjęcie ilustrujące: Autor – Jindřich Nosek (NoJin). Źródło: Wikipedia.org

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments