Sędziowie Sądu Okręgowego w Rzeszowie wzywają Rafała Puchalskiego do rezygnacji

0
(0)

Wzywamy Prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie Rafała Puchalskiego do stanowczego i publicznego zaprzeczenia uczestnictwa w działalności nieformalnej grupy kasta/antykasta, złożenia rezygnacji ze stanowiska Prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie w wypadku potwierdzenia uczestnictwa w działalności ww. nieformalnej grupy.”

Tak sędziowie Sądu Okręgowego w Rzeszowie piszą w stanowisku z dnia 6 czerwca 2022 r. Oto jego pełna treść:

„Zainspirowani uchwałą nr 2/2022 z 27 maja 2022 r. Zgromadzenia ogólnego sędziów Sądu Rejonowego w Słupsku, my niżej podpisani sędziowie Sądu Okręgowego w Rzeszowie, kierując się dobrem wymiaru sprawiedliwości oraz troską o dobro i właściwy wizerunek Sądu Okręgowego w Rzeszowie, sądów rejonowych okręgu rzeszowskiego oraz zatrudnionych w nich sędziów i urzędników, w obliczu licznych przekazów medialnych, w tym publikacji portali OKO.press, Onet, jak również materiałów publikowanych w telewizji TVN24 oraz w prasie, a dotyczących działalności nieformalnej grupy skupiającej sędziów, prokuratora i notariusza – funkcjonującej w aplikacji WhatsApp pod nazwą „kasta” lub „antykasta” (tzw. afera hejterska) i rzekomego w niej udziału Prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie wzywamy Prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie Sędziego Sądu Rejonowego w Jarosławiu Rafała Puchalskiego do:

1. stanowczego i publicznego zaprzeczenia uczestnictwa w działalności ww. nieformalnej grupy i złożenia powództw w celu ochrony dobrego imienia własnego i wymiaru sprawiedliwości, który reprezentuje jako Prezes Sądu Okręgowego w Rzeszowie albo

2. złożenia rezygnacji z zajmowanego stanowiska Prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie w wypadku potwierdzenia uczestnictwa w działalności ww. nieformalnej grupy lub uchylenia się od zajęcia publicznego stanowiska w przedmiocie przynależności do wspomnianej grupy i wystąpienia ze stosownymi powództwami.

Jednocześnie przypominamy, że w czasie Zebrania sędziów Sądu Okręgowego w Rzeszowie w dniu 14 listopada 2019 r. na pytanie dotyczące domniemanego udziału Prezesa Sądu Okręgowego Rafała Puchalskiego w Rzeszowie w tzw. aferze hejterskiej, ten ograniczył swą odpowiedź do twierdzenia, że Zebranie sędziów nie jest organem uprawnionym do wysłuchania jego wyjaśnień.

W tym kontekście uważamy, że kolejne publikacje dot. grupy „kasta”, „antykasta” stanowią wystarczającą i konieczną przesłankę do ustosunkowania się przez sędziego Rafała Puchalskiego do przedstawionych w obiegu publicznym twierdzeń.”

Kim jest Rafał Puchalski

To sędzia Sądu Rejonowego w Jarosławiu, beneficjent dobrej zmiany ministra Ziobry. Dzięki niej został członkiem neo-KRS na kolejną kadencję, jej wiceprzewodniczącym. Jest też prezesem SO w Rzeszowie i dostał delegację do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.

Według ustaleń dziennikarskiego śledztwa Onetu i Oko Press, Rafał Puchalski to aktywny członek grupy kasta/antykasta, która prowadziła akcję hejterską przeciwko sędziom broniącym praworządności. Sam Puchalski miał udzielać się w redagowaniu anonimowego paszkwilu szkalującego dobre imię prezesa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza.

iusttitia.pl

Zdjęcie ilustrujące: siedziba SO w Rzeszowie (Źródło: Historia Sądu | Sąd Okręgowy w Rzeszowie)

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments