Marian Sworzeń. Prawo wielkich liter: ZAPIS

5
(1)

Zapis na sąd polubowny, zapis w protokole, zapis testamentalny, etc. – to wszystko znamy. Nie wiemy jednak, co się jeszcze przydarzy wymiarowi sprawiedliwości za PiS (wzorem „za komuny” nie piszę „za rządów…”). Zapowiedzi zmiany struktury sądów mają jedną wspólną cechę – są zbyteczne.

Apel PiS-owskiego europosła do Parlamentu Europejskiego (cyt. „Macie czelność pouczać polski rząd…”) nie spotkał się ze zrozumieniem. Chociaż Brudziński mówił o brudnych rublach, i tak Europarlament wnioskował do Komisji Europejskiej o utrzymanie prymatu praworządności nad pieniędzmi.

Przestajemy uważać na to, co dzieje się u nas, a spryciarze nie tracą czasu – to fragment wywiadu reżysera Krystiana Lupy udzielonego „Wysokim Obcasom” (z 14.5.br) po premierze spektaklu „Imagine”. Trudno o lepsze ostrzeżenie.

Irytują mnie wypowiedzi o zmęczeniu sprawą Ukrainy. To jakby mieć pretensje do kogoś, kto broni naszych granic. To oni są przedmurzem Europy. Nie my.

Solidarna Polska to nie tylko partia, ale i stan umysłu – do partii Ziobry i Kowalskiego dołączyła ostatnio antyszczepionkowa posłanka Anna Maria Siarkowska.

Marian Sworzeń

prawnik, pisarz, członek PEN Clubu – autor książek „Dezyderata. Dzieje utworu, który stał się legendą”, „Opis krainy Gog”, „Czarna ikona – Biełomor. Kanał Białomorski. Dzieje. Ludzie. Słowa”.

Zdjęcie ilustrujące: Europoseł Joachim Brudziński. Autor: Andrzej Bugajski, źródło: Wikimedia Commons

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments