Wzrasta liczba nieobsadzonych etatów sędziowskich (do 7%), przedłuża się średni czas oczekiwania na wyrok (do 5,4 miesiąca)

0
(0)

SSP „Iustitia” opublikowało pismo Ministerstwa Sprawiedliwości o liczbie nieobsadzonych etatów sędziowskich:

Z pisma Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 1 lutego 2019r. wynika, iż liczba nieobsadzonych etatów w ciągu ostatnich 3 lat wzrosła. Na koniec 2016 roku było to: 558 etatów, na koniec 2017 roku 479, a na koniec 2018 roku było to już 745 etatów. Przypominamy, że odpowiedzialnym za ten stan rzeczy jest przede wszystkim Minister Sprawiedliwości i jego urzędnicy.

Dla porównania, w 2017 r. średni czas oczekiwania na wyrok wynosił 5,4 miesiąca, rok wcześniej – 4,7 miesiąca. W roku 2017 średnia liczba spraw w referacie sędziego sądu rejonowego to blisko 1000 spraw, bez uwzględnienia sądów wieczystoksięgowych, rejestrowych i e-sądu.

I w tych warunkach rzecznicy dyscyplinarni powołani przez Ministra Sprawiedliwości, który doprowadza do nieobsadzenia już ponad 7 % etatów sędziowskich, ścigają sędziów zaangażowanych w obronę wolnych sądów pod pretekstem przekroczenia terminu do sporządzenia uzasadnień wyroków.

Poniżej treść odpowiedzi.

SSP „Iustitia”

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments