Mizerii salaterka: Fryzjerzy z PiS

0
(0)

Każda władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie.
Lord Acton nie myślał o PiS, ale w ogóle o sprawujących władzę. PO w drugim czteroleciu rządów mościła sobie posadki i synekurki, aż wymościła drogę do władzy dla nacjonalistów. No i mamy.

* * *

Znacznie wcześniej tow. Andrzej Żabiński, I sekretarz PZPR w Katowicach, na spotkaniu z aktywem MO i SB mówił: Nie znam człowieka, którego by władza nie zdemoralizowała, to tylko kwestia, jak szybko i w jakim stopniu. Chodziło o „nawrócenie” działaczy „S”, których chyba lubił, mówił o nich młode, kochane chłopaki. Nie zdążył, bo wybuchł stan wojenny.

* * *

Minęła dekada rządów Jaruzelskiego. Młodzi, kochani towarzysze z PZPR, ambitny aktyw z takimi tuzami, jak Oleksy, Kwaśniewski, Jaskiernia, mieszkali w Warszawie przy ulicy nazwanej przez lud Zatoką Czerwonych Świń. Pojechali do Ameryki na zaproszenie Fundacji Fullbrighta i tam doznali oświecenia, nazywanego czasem rewolucją kaloryferów. Okazało się bowiem, że imperialistyczne kaloryfery grzeją, kiedy trzeba, a nie grzeją też kiedy trzeba.

* * *

Apetyty wzrosły. Po co mieszkania o podwyższonym standardzie, skoro można znacznie, ale to znacznie więcej. I jeszcze rozbijać się po Zachodzie na państwowych posadkach

* * *

Po nich przyszli inni. Ostatnio chłopaki od J. Kaczyńskiego. Ale oni mają znacznie większy problem: obywateli. Chcą władzy absolutnej dla swojego idola i forsy dla siebie, ale muszą się już z tego tłumaczyć Wściekają się, ale muszą. Że strawestuję klasyka: Nie chcom, ale muszom.

* * *

Szmal to szmal, więc trzeba zabrać się za wszystko, co niezależne. Kalekie dzieci – bo kalectwo w oczy kłuje, więc nie pokazywać. Owsiaka, bo popularny i mówi róbta, co chceta, więc zapikselować serduszka „Wielkiej Orkiestry” owsiakowej. Sądownictwo, bo ci sędziowie, nie wiadomo dlaczego, chcą być niezawiśli. Ostatnio wzięli się za immunitet akademicki. Ale, ale: jeszcze wolne media: znów mowa o dekoncentracji prasy (tej polskojęzycznej).

* * *

Chyba nie czytali Kuźmy Prutkowa: Nie wszystko, co rośnie należy strzyc.

Order Kuźmy I

* * *

Nie wiedzą, kto to Kuźma Prutkow? Niech zapytają swoich rosyjskojęzycznych przyjaciół.

Czesław Marian Ogórek

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments