Wielka Izba Sądu Unii Europejskiej oddaliła w trybie przyspieszonym skargę Russia Today France na zakaz nadawania na obszarze Unii Europejskiej

0
(0)

27 lipca Wielka Izba Sądu Unii Europejskiej (pierwsza instancja TSUE) wydała postanowienie o oddaleniu skargi RT [Russia Today] France na Radę Unii Europejskiej, która zakazała –  w ramach sankcji nałożonych na Rosję – prowadzenia działalności na obszarze Unii. Postanowienie opiera się między innymi na ocenie jednostronnych, skrajnie propagandowych relacji i komentarzy RT France, służących uzasadnieniu decyzji Kremla o wojnie przeciw mniejszemu sąsiadowi. Po raz pierwszy Wielka Izba orzekała w trybie przyspieszonym. Przypomnijmy, że 30 marca Prezes Sądu UE oddalił skargę RT France na sankcje.

Sąd w Uzasadnieniu postanowienia w akapitach 180 – 185 cytuje propagandowe treści, dzień po dniu od 24 lutego 20222 r., z początkowego okresu wojny Putina (wyrok dostępny jest tylko w języku francuskim).

Omówienie Postanowienia Sądu UE zawarte jest w poniższym komunikacie prasowym, opublikowanym na stronie internetowej TSUE, w wersjach angielskiej i francuskiej:

cp220132en cp220132fr

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments