Sądy – prywatny folwark Zbigniewa Ziobry na służbie partii rządzącej. Sprawa sędziego Synakiewicza

5
(1)

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA” w sprawie represji wobec sędziego Adama Synakiewicza

Wczoraj Gazeta Prawna poinformowała o natychmiastowym odsunięciu przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę od orzekania sędziego Adama Synakiewicza. Jedyną przyczyną takiej decyzji jest wydanie przez Pana Sędziego wyroku, który nie odpowiada oczekiwaniom ministra.

Prezes sądu, w którym orzeka sędzia Synakiewicz, być może świadomy konsekwencji, mimo wniosku rzecznika dyscyplinarnego, nie odsunął sędziego od orzekania.

Zachowanie ministra Ziobry pokazało jednoznacznie, że traktuje on sądy jak swój prywatny folwark służący realizacji politycznych celów partii rządzącej i wszelkie akty sprzeciwu sędziów wobec bezprawia będą miały konsekwencje osobiste.

Ten rażący akt represji będzie miał poważne następstwa dla całego społeczeństwa, zarówno w sferze kar finansowych nałożonych na Polskę, jak i w sferze uznawania polskich orzeczeń w Europie.

Kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości stosuje metodę faktów dokonanych i działa według zasady, że im bardziej naruszy praworządność, tym lepiej dla realizacji politycznych celów. Za te działania Zbigniew Ziobro nie będzie jednak płacić z własnych środków, zapłacą wszyscy obywatele, którzy stali się teraz jego „zakładnikami”. Już dziś, wskutek chaosu tzw. „reform” postępowania sądowe się wydłużyły.

Za chwilę, jeśli nikt nie zapanuje nad kolejnymi panicznymi ruchami Zbigniewa Ziobry, do długiego oczekiwania na wyroki, dołączy brak środków na modernizację państwa i wyłączenie nas z europejskich instrumentów prawnych.

Zapewniamy, że sędzia Adam Synakiewicz będzie przez nas otoczony opieką, jaka należy się każdemu uczciwie wykonującemu swój zawód sędziemu.

iustitia.pl

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments