Jacek Barcik: O trójpodziale władz, trójdaniowym obiedzie i pogodzie w Berlinie

4.3
(6)

Posłowie Parlamentu Europejskiego swoim działaniem wkraczają w obszar niezależności Trybunału Konstytucyjnego, co stanowi naruszenie trójpodziału władzy – powiedziała w rozmowie z PAP Julia Przyłębska

Wytłumaczmy Pani Prezes, że trójpodział władzy ma zastosowanie na poziomie krajowym, polskim. Parlament Europejski nie jest elementem polskiej władzy ustawodawczej, a zatem przyjmując rezolucję nie narusza trójpodziału władzy w Polsce. Gdzie Rzym, gdzie Krym? Zrozumiałe, że może tego nie wiedzieć student prawa na początku 1 roku studiów (po zaliczeniu prawa konstytucyjnego nie powinien już popełnić tego błędu), ale Prezes Trybunału Konstytucyjnego?

Bardzo Panią skrzywdzono robiąc tą Prezeską. Bo z trójpodziałem władzy nie jest jak z zestawem: zupa – drugie danie – deser. O kolejności podawania nie decyduje także prezes z Nowogrodzkiej.

A tak na marginesie, jak już tak Pani ofiarnie broni niezależności Trybunału – kiedy będzie uzasadnienie do wyroku K 1/20 (sprawa aborcji; wyrok wydany ponad miesiąc temu) i czy przyszły już w tej sprawie wytyczne od polityków „Zjednoczonej Prawicy”, czy też dalej czekamy?

A już zupełnie prywatnie – jaka dziś pogoda w Berlinie?

Jacek Barcik

Tekst zaczerpnięty z profilu Autora na FB

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.3 / 5. Vote count: 6

No votes so far! Be the first to rate this post.

4 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments