Kto powołał A. Gąsior-Majchrowską na zastępcę Rzecznika Dyscyplinarnego w Piotrkowie? Rzecznik Schab się oburza, „Iustitia” odpowiada

4.7
(3)

SSP „Iustitia” na swojej stronie internetowej informuje, że sędzia Anna Gąsior-Majchrowska Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim wykonała polecenie rzecznika dyscyplinarnego Przemysława Radzika, który 03.08.2020 na piśmie zwrócił się do lokalnych rzeczników dyscyplinarnych o ściganie ponad 1200 sędziów podpisanych pod listem otwartym do OBWE w kwietniu 2020 w sprawie organizacji wyborów w terminie majowym.

Postawiła zarzuty sędziemu Tomaszowi Marczyńskiemu z Sądu Rejonowego w Bełchatowie, członkowi naszego Zarządu.
Zarzuca sędziemu m.in, że podpisanie listu otwartego to „podjęcie aktywności w sferze publicznej poprzez zajęcie czynnej postawy w bieżącym sporze politycznym formułując własny pogląd i opowiadając się przeciw konkretnym rozwiązaniom proponowanym przez jedną z partii politycznych w związku z procesem legislacyjnym” i epidemią. Tym samym sędzia prowadził działalność uchybiającą godności urzędu i podważył status Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych przy SN.

Pozostali rzecznicy dyscyplinarni nie podejmują czynności wobec 1200 sędziów.

Kim jest sędzia Anna Gąsior – Majchrowska?
Zastępczyni rzecznika dyscyplinarnego Anna Gąsior-Majchrowska była asystentką obecnego „przyfaksowanego” Prezesa Sądu Okręgowego Stanisława Tomasika, a od 2010 r. sędzią Sądu Rejonowego. Stanisław Tomasik został prezesem sądu w wyniku czystek urządzonych przez ministra Zbigniewa Ziobrę, zajął fotel Prezesa Sądu na fax z ministerstwa, na miejsce przerwanej kadencji prawidłowo wybranego prezesa.

Wtedy kariera Anny Gąsior-Majchrowskiej gwałtownie przyspieszyła.
W lipcu 2019 roku prezydent Duda powołał ją na sędziego sądu okręgowego. Awans ten dostała od upolitycznionej neoKRS. W konkursie na to stanowisko startowało w sumie ośmiu sędziów (z doświadczeniem), wszyscy kandydaci mieli lepszą opinię wizytatora, niż Anna Gąsior-Majchrowska. Jej kandydatura nie była też głosowana przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów SA w Łodzi, decyzja o awansie należała wyłącznie w upolitycznionej neoKRS.

Zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego została krótko po powołaniu do sądu okręgowego. O to drugie stanowisko starało się w sumie pięciu sędziów. I choć jej konkurenci dostali więcej głosów, znowu nominacja trafiła do sędzi Gąsior-Majchrowskiej, która dostała najmniej głosów. Anna Gąsior-Majchrowska jako zastępca rzecznika dyscyplinarnego wykazała się gorliwością i aktywnością już w maju 2020, gdy zwróciła się do kilkunastu sędziów sądu w Piotrkowie Trybunalskim z żądaniem wyjaśnień w sprawie listu do OBWE.
Więcej tu:
Sędziowie z Piotrkowa Tryb. ścigani za list do Ambasadora OBWE
Osławiony już zastępca rzecznika dyscyplinarnego, ministerialny nominat Zbigniewa Ziobry, Przemysław Radzik 03.08.2020 zwrócił się na piśmie do rzeczników lokalnych o podjęcie czynności przeciwko ponad 1200 sędziom:
Przypominamy list sędziów do OBWE:
https://forumfws.eu/glos-w-sprawie/sedziowie-obwe

 

118652291 3313828271996874 2701568044403830077 n

 

118465683 3313828318663536 2064511398742371112 n

Od Redakcji Monitora: Po tej publikacji pojawiło się na stronie internetowej rzecznik.gov.pl

Oświadczenie Rzecznika Dyscyplinarnego sędziego Piotra Schaba,

26 sierpnia 2020

Całkowicie nieprawdziwa jest informacja zawarta w publikacji Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia z dnia 24 sierpnia 2020 roku [z pośpiechu zapewne P. Schab pomylił datę – przyp. red. MK] dotycząca powołania Pani Anny Gąsior – Majchrowskiej – sędzi Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim – do pełnienia funkcji zastępcy rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim.

Powołanie to stanowiło czynność Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych powziętą dnia 28 października 2019 roku. Publiczne stwierdzenie, iż Pani Anna Gąsior – Majchrowska powołana została do pełnienia tej funkcji, cytując: „przez szefa jednej z partii politycznej” jest jaskrawą, niegodziwą próbą posługiwania się fałszem w celu wywarcia wpływu na czynności służbowe sędzi A. Gąsior – Majchrowskiej. Wyrażam przy tym przekonanie, że dążenie do aktywizacji opinii publicznej przeciw działaniom zastępcy rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim, realizowane z posłużeniem się fałszem, nielicującym z godnością sędziego pozostanie bezskuteczne.

(-) SSA Piotr Schab
Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych

Po publikacji Oświadczenia sędziego Piotra Schaba na profilu SSP „Iustitia” na Twiterze

IUSTITIA Stowarzyszenie Sędziów Polskich,
@JudgesSsp
Prostujemy. Pani Anna Gąsior – Majchrowska została powołana do pełnienia funkcji zastępcy rzecznika dyscyplinarnego przy SO w Piotrkowie Trybunalskim przez rzecznika dyscypl. Piotra Schaba, który został powołany na tę funkcję przez szefa jednej z partii politycznych. Przepraszamy

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.7 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments