Samorządowcy oburzeni propozycją Morawieckiego: „To rząd segregacji Polaków!” (komunikat i stanowisko Ruchu Tak Dla Polski)

0
(0)

2 sierpnia 2023 Prezes Rady Ministrów ogłosił podział środków na uzupełnienie subwencji ogólnej, czyli środki mające zastąpić brakujące wpływy. Kwota środków to 14 miliardów złotych.

Ruch Samorządowy TAK Dla Polski zajmuje stanowisko i protestuje przeciwko okradaniu mieszkańców polskich miast i wsi. TAK! Dla Polski podkreśla, że sukcesywne ograniczanie dochodów Jednostek Samorządu Terytorialnego przez obecny Rząd prowadzi do pogorszenia jakości usług publicznych dnia codziennego – powoduje to prywatyzację usług publicznych.

Nasze stanowisko wobec propozycji Morawieckiego jest jasne: uważamy, że rząd prowadzi politykę segregacji Polaków. Proponowany przez Premiera podział środków na uzupełnienie subwencji ogólnej nie ma prowadzić do zróżnicowanego rozwoju całego kraju, ale do skłócenia Polaków. To rząd dzielenia Polaków na lepszych i gorszych – komentuje działanie premiera Morawieckiego Jacek Karnowski, lider Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski.

„Gminy, powiaty i województwa zostały zmuszone do zaciągania kredytów na swoją podstawową działalność, np. taką jak: oświetlenie ulic, zapewnienie energii w instytucjach publicznych, głównie w szkołach i szpitalach, czy utrzymanie czystości i porządku w przestrzeni publicznej.” – czytamy w oświadczeniu Zarządu Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski.

Rząd chciał być jak Robin Hood, ale mu nie wyszło. Stał się jak Szeryf z Nottingham. Zabiera siłą dla siebie i czasem podzieli się ze swoimi. – komentuje sprawę Arkadiusz Chęciński prezydent Sosnowca, członek Zarządu TAK! Dla Polski i szef śląskich struktur Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski.

Tak dla Polski_stanowisko ws podziału subwencji_3.10.2023

Zdjęcie ilustrujące: Sosnowiec, siedziba Urzędu Miasta. Autor: Michał Sz. Źródło: Wikimedia Commons

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments