Jakub Tau: A więc jednak Kreml

5
(1)

Spotkał się Mateusz Morawiecki z Viktorem Orbanem i Matteo Salvinim i postanowili chronić rodzinę i wartości chrześcijańskie. Nie dodali przed kim będą je chronić, ale możemy się domyślać, że przed demokratami.

Kto ich wesprze w tym szlachetnym zamiarze? Tu należałoby cofnąć się trochę w przeszłość i coś przypomnieć. Morawiecki jest premierem kraju, w którym zaraz za utratą wolności szła utrata niepodległości.

We wrześniu 1939 r. Polska straciła niepodległość. Mówiono, że trzydziestopięciomilionowy kraj powinien prowadzić zorganizowaną obronę o tydzień dłużej. Cóż się dziwić, że nie wyszło, skoro wcześniej krajem tym rządziła wojskowa klika tłumiąca wszelkie objawy wolności.

Teraz przecież nie ma wojny, więc co z tą utratą niepodległości? A to, że PiS próbuje – całkiem skutecznie – stłumić wolność, a polski premier jednoczy się w uścisku z europejskimi putinowcami, Putin powoli i cierpliwie chce odbudować imperium. Pewnie mu się nie uda, ale już dwóch swoich w Europie ma: Orbana i Salviniego. Czy Morawiecki na stałe do nich dołączy? Jeśli tak, to następne spotkanie powinni odbyć na Kremlu.

Jakub Tau

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments