Uchwały Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 24 września 2018 r.

0
(0)

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego wyraża głęboki szacunek wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom — Sędziom Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Sędziom Sądu Najwyższego, którzy zmuszeni zostali do przedwczesnego przerwania czynnej służby sędziowskiej.

Uważamy, że Państwa wiedza, doświadczenie i dojrzałość życiowa znakomicie służyły i nadal mogą służyć dobru wymiaru sprawiedliwości, a tym samym Rzeczypospolitej Polskiej i jej Obywatelom. Jesteście wzorem i autorytetem dla młodszych koleżanek i kolegów.

Przedwczesne przerwanie Waszej czynnej służby to ogromna strata dla polskiego sądownictwa.


Zgromadzenie Ogólne Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego apeluje do przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej o zaniechanie wypowiedzi bezpodstawnie przypisujących sędziom zachowania niegodne obywatela Rzeczypospolitej Polskiej.

Takie wypowiedzi godzą w realizację konstytucyjnego prawa do sądu, podważając zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. Uważamy, że obowiązkiem organu, który na mocy Konstytucji RP ma stać na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów, jest zajęcie stanowiska w tej sprawie na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments