Kolejni sędziowie SN piszą do sędziego L. Mazura (z KRS)

0
(0)

Publikujemy kolejne odpowiedzi sędziów Sądu Najwyższego – Przemysława Kalinowskiego, Andrzeja Siuchnińskiego, Józefa Szewczyka i Krzysztofa Cesarza – w związku z pismem sędziego Leszka Mazura wzywającym sędziów SN do przekazania dokumentów, „…o których mowa w art. 37 § 1 ustawy z dnia 8 grudnia o Sądzie Najwyższym”

Sędzia Leszek Mazur, działając jako Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, w dniu 21 czerwca zwrócił się do sędziów Sądu Najwyższego, którzy na ręce Pierwszego Prezesa SN złożyli oświadczenia, w których wyrazili gotowość do zajmowania stanowiska sędziego SN zgodnie z zasadą nieusuwalności sędziów, przewidzianą w art. 180 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, o przedstawienie zaświadczeń stwierdzających, że są zdolni, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków sędziego.

Sędziowie w odpowiedziach wskazują na brak podstaw do zastosowania wobec nich przepisu art. 37 § 1 ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym, ponieważ ich oświadczenia nie były składane w trybie art. 111 § 1 ustawy. Sędziowie wskazują, że podstawą do orzekania w Sądzie Najwyższym są przepisy Konstytucji RP, a w oświadczeniach wyrazili gotowość do zajmowania stanowiska sędziego do ukończenia 70. roku życia.

W poniedziałek, 25 czerwca, odpowiedź przekazał Prezes Sądu Najwyższego kierujący pracami Izby Karnej – sędzia Stanisław Zabłocki.

SSN Przemyslaw Kalinowski - odpowiedz SSN Andrzej Siuchninski - odpowiedz SSN Jozef Szewczyk - odpowiedz SSN Krzysztof Cesarz - odpowiedz

 

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments