Jakub Tau: Śmieszna nietykalność, czyli co u posła jest tykalne

5
(1)

Żydzi już nie wystarczą, albo może raczej wystarczyliby, gdyby nie strach przed Stanami Zjednoczonymi. Żeby więc napuszczać ludzi na ludzi można wykorzystać nienawiść ciemniaków do innych orientacji seksualnych.

No i uderzać w nutkę postkomunizmu, chociaż postkomuniści są w zoo, pod specjalną ochroną, albo dokarmia się ich w rezerwatach.

Ale i to nie wystarczy, żeby władzy nie oddać byle komu. Musi być jeszcze sprawny (tzn. uległy) parlament. I to tak, żeby struktury europejskie się nie czepiały. Trzeba więc załatwić sprawę w domu.

Otóż immunitetu posła lub senatora może pozbawić sejm, a jeśli już policja wszelaka musi, powtarzam, musi zatrzymać posła, to decyzję podejmuje marszałek sejmu i może kazać posła natychmiast zwolnić.

Oj, według planów PiS od teraz ma być nie tak natychmiast. Bo i po co od razu jakichś polityków fatygować? Prokurator generalny (czytaj: J. Kaczyński długopisem Ziobry) powiadomi Sąd Najwyższy… Trzeba będzie zatem wiele dyscyplinarek sędziom wytoczyć, żeby właściwych dobrać. Ale i odpowiednie organa sejmowe będą musiały się wypowiedzieć i, jeśli im się nie spodoba, zwrócić się do RPO… ale fajnie!

A ty, pośle, jak siedzisz, tak siedzisz. I pewnie ci jeszcze dołożą, żebyś miał za swoje, co już w dziejach ojczystych było. Józef Piłsudski powiedział Bogusławowi Miedzińskiemu, jeszcze w 1930 r.: Zdaniem moim, w każdym urzędzie pana posła należy usuwać za drzwi; jeżeli zaś przy tym coś im dołożą — to także nie szkodzi.

I dodał, co prawda bardzo nie na czasie, naszym czasie, o sądach: – Bo, proszę pana, pan poseł obstawia siebie jakimś śmiesznym pojęciem o nietykalności, wtedy, gdy konstytucja mówi tylko o nietykalności sądowej, wszystko inne, panie pośle, jest tykalne!

Ale to był Piłsudski, symbol niepodległości, z PPS-Frakcją Rewolucyjną, z Legionami… A z czym jest poseł niewysokiego wzrostu?

Jakub Tau

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments