Dziecinny wyścig Krajowej Rady Sądownictwa z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej

0
(0)

22 sierpnia Krajowa Rada Sądownictwa ogłosiła w komunikacie:

Na podstawie art. 17 ust 1 pkt 1 i art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa postanowił w dniach 23, 24, 27 i 28 sierpnia 2018 r. zwołać posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa.

Wprawdzie tematu posiedzenia nie ujawniła, wiadomo jednak, że będzie decydować o wyborze kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Pierwotnie planowano te czynności wykonać w połowie września, atoli najprawdopodobniej zapadła gdzie indziej polityczna decyzja o przyspieszeniu prac, by zdążyć przed spodziewanym we wrześniu rozpatrzeniem przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej pięciu prejudycjalnych pytań Sądu Najwyższego, który wnioskował o zastosowanie trybu przyspieszonego.

Pytania prejudycjalne przedstawiliśmy w tekście „Sąd Najwyższy sięga po broń atomową – zawiesza stosowanie najważniejszych artykułów ustawy o SN i zadaje 5 pytań prejudycalnych Trybunałowi Sprawiedliwości UE”.

Dziecinne ściganie się z TSUE kompromituje konstytucyjny organ polskiego państwa, który, zgodnie z art. 186 ust. 1 Konstytucji „stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów”. (pr)

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola Pierwsza

Tak, tak – 5 pytań prejudycjalnych SN było bardzo poważnych, a zachowanie KRS żenujące. Tak to już się porobiło, że po jednej stronie zebrali się ludzie poważni i mądrzy, a z drugiej dzieci (zresztą przygłupie).