Wiceprezes TK prof. Stanisław Biernat o usuniętych wyrokach Trybunału

0
(0)

Informacja Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Biernata

z 14 maja 2017 r.

Kilka dni temu z Internetowego Portalu Orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego zostały usunięte trzy wyroki Trybunału:

– wyrok z 9 marca 2016 r, sygn. K 47/15;

– wyrok z 11 sierpnia 2016 r., sygn. K 39/16

– wyrok z 7 listopada 2016 r., sygn. K 44/16

Są to te same wyroki, które nie zostały ogłoszone dotąd w Dzienniku Ustaw, co rażąco narusza art. 190 ust. 2 Konstytucji RP. Sposób podjęcia decyzji o usunięciu tych wyroków i przyczyny tego przedsięwzięcia nie zostały ujawnione.

Warto będzie śledzić ciąg dalszy:

– czy usunięcie wyroków z bazy orzeczeń będzie miało znaczyć, że ich w ogóle nigdy nie było. Było by to urzeczywistnienie wizji George’a Orwella.

– czy też w miejsce „wygumkowanych” wyroków zostaną wydane nowe orzeczenia, z tymi samymi sygnaturami, ale o innej treści, np. postanowienia o umorzeniu postępowania, ze względu na to, że dotyczą przepisów, które utraciły już moc obowiązującą.

Na marginesie warto podkreślić, że usunięcie śladów po niewygodnych wyrokach nie mogło się udać: odwołania do wyroku K 47/15 występują nadal w 75 uzasadnieniach do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego z 2016 r. zamieszczonych w trybunalskiej bazie orzeczeń, a odwołania do wyroku K 39/15 – w 15 uzasadnieniach orzeczeń.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Matematyk

O ROLI LOGIKI W PRAWIE. Im więcej osób zrozumie oszustwo PiS, tym lepiej. Dla przypomnienia: Nie publikując tych wyroków PiS złamał Konstytucję poprzez złamanie praw logiki. Wyrok K 47/15 to słynny wyrok z 9 marca 2016, którego rząd nie opublikował, bo twierdził, że TK powinien badać ustawę z 22 grudnia 2015 na podstawie jej samej. W ten sposób rząd w istocie stwierdził, że można rozwiązać tak zwany paradoks Epimenidesa (wszyscy Kreteńczycy są kłamcami), czyli, że można zdaniu „ja teraz kłamię” poprawnie przypisać jedną z wartości logicznych prawda lub fałsz. W rzeczywistości nie można, bo w obu wypadkach popadamy w sprzeczność.… Czytaj więcej »