Sądownictwo, prokuratura: odwołania, powołania (odc. 4)

0
(0)

8 lutego

I Zastępca Prokuratora Generalnego p.o. Prokuratora Krajowego Jacek Bilewicz powierzył pełnienie następujących funkcji następującym prokuratorom:
• prok. Hanna Grzeszczyk – Prokurator Regionalny w Poznaniu
• prok. Piotr Niezgoda – Prokurator Regionalny w Krakowie
• prok. Jakub Cema – Prokurator Regionalny w Katowicach

Hanna Grzeszczyk (Prokurator Regionalny w Poznaniu) pracuje w prokuraturze od 28 lat. Pracę rozpoczynała w Prokuraturze Rejonowej Poznań-Grunwald w Poznaniu. Następnie pracowała w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, gdzie pełniła funkcję naczelnika wydziału V i VI.
Od 2011 roku do marca 2016 roku pełniła funkcję Naczelnika Wydziału V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.
Od 1 września 2017 roku pracuje w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu, prowadząc śledztwa dot. tzw. błędów medycznych.

Piotr Niezgoda (Prokurator Regionalny w Krakowie) jest prokuratorem od 1991 roku. Od 1993 r. do 1994 pracował w ówczesnej Prokuraturze Wojewódzkiej w Krakowie. W latach 1994-2012 był delegowany do wykonywania obowiązków służbowych w Departamencie Prokuratury w Ministerstwie Sprawiedliwości, następnie w Prokuraturze Krajowej i Prokuraturze Generalnej.
W roku 2000 uzyskał tytuł prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, a w 2013 tytuł prokuratora Prokuratury Generalnej. Do 2016 roku wykonywał obowiązki służbowe w Biurze Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Generalnej.
Od roku 2016 pracował jako prokurator pierwszoliniowy w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie.

Jakub Cema (Prokurator Regionalny w Katowicach) pracuje w prokuraturze od 1998 roku. Pracę rozpoczynał w Prokuraturze Rejonowej w Tychach. W roku 2008 uzyskał tytuł prokuratora Prokuratury Okręgowej w Katowicach. W latach 2010-2015 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału VI ds. Przestępczości Gospodarczej tejże jednostki.
W roku 2015 współtworzył i został pierwszym naczelnikiem nowoutworzonego Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.
Od 2016 roku pracował jako prokurator pierwszoliniowy w wydziałach ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Prowadził lub nadzorował szereg postępowań o tzw. „zorganizowane oszustwa VAT”.

9 lutego

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar powołał sędzię Agnieszkę Niklas-Bibik na funkcję prezesa Sądu Okręgowego w Słupsku.

12 lutego

Jacek Bilewicz powierzył pełnienie funkcji Prokuratora Regionalnego w Gdańsku prokuratorowi Pawłowi Pikowi.

Paweł Pik pracę w prokuraturze rozpoczął w 2004 r. w Prokuraturze Rejonowej w Gdyni.
W roku 2009 został delegowany do Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Tytuł prokuratora tejże jednostki otrzymał w roku 2012.

W roku 2016 został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.
Od tego czasu pracował jako prokurator pierwszoliniowy w Wydziale ds. Przestępczości Finansowo-Skarbowej. Prowadził najpoważniejsze sprawy z zakresu przestępczości podatkowej, prania pieniędzy, przemytów i oszustw o międzynarodowym charakterze.

Prowadzi wykłady z zakresu międzynarodowych standardów określających niezależność i autonomię prokuratury i prokuratorów, cyberprzestępczości oraz przestępczości podatkowej, zarówno w Polsce jak i za granicą. Autor lub współautor publikacji związanych z funkcjonowaniem prokuratury.

***

Od Redakcji: Pół roku temu opublikowaliśmy w Monitorze Konstytucyjnym artykuł współautorstwa prokuratorów Jacka Bilewicza i Pawła Pika pt.„Projekt ustawy o ustroju prokuratury autorstwa Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia. Nowe otwarcie dla nowoczesnej prokuratury”

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments