Trybunał Konstytucyjny: K 8/21 czyli jak nie płacić za uchybienia praworządności. Kolejny epizod serialu. Zapis video

5
(1)

Pełny, czyli 11-osobowy skład Trybunału miał za zadanie orzec, że postanowienia o środkach tymczasowych czyli karach finansowych dla Polski wykraczają poza traktatowe kompetencje, zaś opierają się wyłącznie, zdaniem wnioskodawcy, czyli Zbigniewa Ziobro, na wewnętrznych regulacjach TSUE.

Wniosek leżakował w Trybunale od 10 listopada 2021, pierwszy odcinek serialu grano 22 lutego 2022, krótkie wznowienie nastąpiło 19 października 2022 r., ale rozprawa znów spadła z wokandy i została przełożona na 14 grudnia 2022 r..
Po czym 14 grudnia, niespodziewany zapis na stronie internetowej Trybunału, powiadomił PT Publiczność, że wyznaczono czwarty termin: na 24 stycznia 2023.
Dziś Trybunał doczołgał się do piątego (?) epizodu serialu „K 8/21”. Oto cały odcinek, zagrany bez udziału aktorów sejmowych, czego bardzo żałujemy, posłowie Ast i Mularczyk są niezastąpieni. Słowotok prezydenckiego profesora Dariusza Dudka nie zastąpi ich ekspresyjnej elokwencji.
Wyrok ma być ogłoszony 30 listopada, a więc zanim ukonstytuuje się rząd Donalda Tuska. Zapewne rozstrzygnięcie ma nowej koalicji utrudnić relacje z Unią. Naiwny, kto tak uważa – już po zamknięciu rozprawy z Brukseli nadeszły wieści o zatwierdzeniu przez Komisję zrewidowanego KPO w kwocie blisko 60 mld euro..

Poniżej – zapis rozprawy udostępniony nam przez VideoKOD Sieciową Telewizję Obywatelską

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments