Kp 1/23: Trybunał wyznacza datę rozprawy. Pismo dr. hab. Mariusza Muszyńskiego do sen. Krzysztofa Kwiatkowskiego

0
(0)

Po naradzie 13 kwietnia nad wnioskiem prezydenta RP w sprawie skierowanej do Trybunału Ustawy z dnia 13 stycznia 2023 r. o zmianie ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw, w której nie wzięło udziału 7 (według innej wersji – 6) sędziów i jeden doktor habilitowany, a zatem w składzie niepełnym, więc – ułomnym, Trybunał Konstytucyjny ogłosił datę rozprawy – 30 maja o godzinie 11.

Wcześnierj swoje stanowiska nadesłali premier Mateusz Morawiecki (96 stron) podpisane „z upoważnienia Prezesa Rady Ministrów” przez d.r hab. Krzysztofa Szczuckiego, Prezesa Rządowego Centrum Legislacji i marszałek Sejmu Elżbieta Witek (169 stron). Nie ma jeszcze zapowiadanego stanowiska Zbigniewa Ziobry, występującego jako Prokurator Generalny. Poinformujemy o jego złożeniu w TK.

Publikujemy wcześniejsze mało znane pismo dr. hab. Mariusza Muszyńskiego wysłane do senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego na początku marca, w którym usprawiedliwia swoją nieobecność na posiedzeniu Komisji Ustawodawczej Senatu, którego celem było „Rozpatrzenie informacji o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2021 roku”, na które nie przybyła ani sędzia Julia Przyłębska, ani żaden z zaproszonych sędziów. Pismo M. Muszyńskiego jest warte publikacji, bowiem uzasadniając nieobecność wyjaśnia sytuację prawną zarówno Julii Przyłębskiej, jako osoby kierującej pracą Trybunału i swoją, jako wiceprezesa TK. (pr)

muszynski do kwiatkowskiego

Zdjęcie ilustrujące przedstawia salę narad sędziów Trybunału Konstytucyjnego (Fot. Adam Jankiewicz)

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments