Kp 1/23: Znów nie przyszli… Julia Przyłębska pisze do nich z wyrzutem

0
(0)

Tym razem, jak donoszą nieoficjalne źródła z Alei Szucha, na zaproszenie sędzi Julii Przyłębskiej na naradę w sprawie wniosku Prezydenta o sygnaturze Kp 1/23 nie stawiła się siódemka sędziów. Prócz kwintetu, który podpisał się pod ostatnim pismem do Julii Przyłębskiej (Zbigniew Jędrzejewski, Mariusz Muszyński, Wojciech Sych, Jakub Stelina i Andrzej Zielonacki) podobno jeszcze dwójka sędziów zignorowała naradę, być może usprawiedliwiając jakoś nieobecność. Ale nawet usprawiedliwiona nieobecność wciąż jest nieobecnością, która całkowicie już uniemożliwia naradzanie się nad prezydenckim wnioskiem. Publikujemy pismo, które do nieobecnych wystosowała sędzia, kierująca podobno Trybunałem, a które jest świadectwem jej całkowitej bezradności. Odwołanie do treści ślubowania świadczy i o braku autorytetu, o ile go miała, i o braku instrumentów, które mogłyby buntowników zachęcić do uczestnictwa w naradzie.

Cóż, na taką sytuację nie ma przepisu. Pozostaje tylko obserwować, jak spór o to, czy Julia Przyłębska jeszcze jest prezesem Trybunału, o czym jest przekonany jej wierny stołownik, czy sędzią z najdłuższym stażem, która może zwołać Zgromadzenie Ogólne celem wyboru kandydatów do urzędu prezesa, paraliżuje nie tylko Trybunał, ale właściwie i niektóre funkcje państwa. Na przykład uniemożliwia ubieganie się o środki z KPO.

Chyba, że się odkłócą…(pr)

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] 13 stycznia 2023 r. o zmianie ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw, w której nie wzięło udziału 7 (według innej wersji – 6) sędziów i jeden doktor habilitowany, a zatem w składzie […]