Kanceliści prezydenta Andrzeja Dudy ocenzurowali prezydentową Marię Kaczyńską

4.5
(4)

Urzędnicy Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy – bo chyba nie sam Prezydent Rzeczpospolitej? – usunęli stronę internetową, na której widniał niegdyś komunikat Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, zamieszczony w Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca 2007 roku, zatytułowany „Kobiety mediów o kobietach w życiu”.

Link do tego komunikatu otwiera się tak:

Ale, proszę państwa, w przyrodzie – a więc i w Internecie – nic nie ginie, choć może przybierać inną formę. Tekst Komunikatu Monitor zacytował w całości w 2020 roku, komentując skandaliczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego kierowanego przez kobietę (Piotr Rachtan: Po wyroku trybunału Julii Przyłębskiej – przepaść w roku pandemii i wzorzec z przeszłości)

Poniżej –  fragment tego komentarza wraz z całym komunikatem, usuniętym ze strony prezydent.pl, który powtórzony tu powinien uzmysłowić dobitnie, czemu ma służyć cenzorska manipulacja prezydenckiego urzędasa (kancelista to miano, na które nie zasługuje autor tej czytelnej operacji:

„Kobiety mediów o kobietach w życiu
8 marca 2007 r., w Dniu Kobiet, Małżonka Prezydenta RP Maria Kaczyńska spotkała się w Pałacu Prezydenckim z dziennikarkami. W spotkaniu wzięły udział również: ministrowie w Kancelarii Prezydenta Lena Dąbkowska-Cichocka i Ewa Junczyk-Ziomecka, Dyrektor Zespołu Protokolarnego KPRP Izabela Tomaszewska, Dyrektor Biura Prasowego KPRP Anna Kamińska i Dyrektor Biura Inicjatyw Społecznych KPRP Bożena Opioła.
Podczas spotkania Małgorzata Domagalik dokonała wprowadzenia do dyskusji na temat pozycji kobiet-dziennikarzy w polskich mediach. Szefowa producentów i reporterów TVN24 Małgorzata Łaszcz poruszyła kwestię wpływu dziennikarek na sprawy publiczne i na pozycję kobiet w Polsce. Uczestniczki dyskusji rozmawiały również o roli kobiet w kształtowaniu życia publicznego.
W loży komentatorek zasiadły: wiceminister pracy i polityki społecznej Joanna Kluzik-Rostkowska, dziennikarka radiowa i autorka felietonów satyrycznych Maria Czubaszek, psycholog społeczny Katarzyna Korpolewska oraz etyk, filozof i publicystka Magdalena Środa. Komentatorki podkreślały potrzebę większej solidarności społecznej i działań gwarantujących przestrzeganie praw kobiet.

Na zakończenie spotkania jego uczestniczki podpisały apel do parlamentarzystów, zainicjowany przez Monikę Olejnik:

„Zwracamy się z apelem do posłanek i posłów, aby nie zmieniali Konstytucji w artykule 30, dotyczącym godności człowieka. Konstytucja naszym zdaniem dostatecznie chroni życie i godność człowieka”.

Barbara Bodalska, Maria Czubaszek, Lena Dąbkowska-Cichocka, Justyna Dobrosz, Danuta Dobrzyńska, Małgorzata Domagalik, Ewa Junczyk-Ziomecka, Maria Kaczyńska, Anna Kamińska, Dorota Kania, Krystyna Kofta, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Agata Konarska, Katarzyna Korpolewska, Ada Kostrz-Kostrzewska, Joanna Lichocka, Monika Luft, Małgorzata Łaszcz, Beata Michniewicz, Anna Moczulska, Małgorzata Moszczeńska, Agata Nowicka, Eliza Olczyk, Monika Olejnik, Bożena Opioła, Judyta Papp, Anna Popek, Małgorzata Raczyńska, Hanna Rydlewska, Iwona Schymalla, Hanna Smoktunowicz, Liliana Sonik, Liliana Śnieg-Czaplewska, Monika Ścisłowska, Magdalena Środa, Izabela Tomaszewska, Grażyna Torbicka, Dominika Wielowieyska, Kamila Wronowska, Dorota Wysocka-Schnepf, Agnieszka Zagner.”

Przeczytajcie raz jeszcze, zdanie po zdaniu, nie omijając nazwisk i organizatorek, i sygnatariuszek. Wszystkich nazwisk.

No właśnie, przeczytajcie raz jeszcze, zdanie po zdaniu, nie omijając nazwisk i organizatorek, i sygnatariuszek. Wszystkich nazwisk. I wszystko będzie jasne: prawda ekranu zależy od prawdy czasu. Czas otóż wymazać prawdę o tym, kim i jaka była Maria Kaczyńska i co naprawdę leżało jej na sercu.

Piotr Rachtan

Zdjęcie ilustrujące: Maria Kaczyńska i Monika Olejnik. Autor – Kancelaria Prezydenta RP, Źródło – Wikimedia Commons

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.5 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments